اقدامات انجام شده در حوزه علوم دین کافی نیست

مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان بوشهر گفت: کوشش‌های خوبی نسبت به علوم دینی در کشور ما صورت می‌گیرد اما اقدامات انجام شده کافی نیست.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، حجت‌الاسلام رضا خدری، مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان بوشهر، ظهر امروز (5 مهر)، در مراسم آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه شهرستان دشتی گفت: کوشش‌های خوبی نسبت به علوم دینی در کشور ما صورت می‌گیرد اما اگر به دقت نگاه کنیم کوشش‌ها هر چند خوب است اما کافی نیست.


وی افزود: در بین مجامع علمی، موسسات تحقیقاتی و دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه نامشان پر رنگ است اما میدان فعالیتشان آنچنانکه باید باز نشد و پژوهش در حوزه دین از روز خودش عقب مانده و میدان فعالیت خوبی پیدا نکرده است.


خدری یادآورشد: اگر به خوبی نسبت به حوزه‌های علمیه رسیدگی شده بود امروز ما مشکل زیر ساخت‌ها را نداشتیم و این در حالی است که دانشگاه‌ها روز به روز در حال توسعه هستند.


وی خاطر نشان کرد: اگر ضعفی در حوزه دین ببینیم می‌توانیم بگوییم که مقصر حوزویان و طلاب اهل علم نیستند این در حالی است که همیشه مسئولیت فرهنگی را اول متوجه حوزه‌های علمیه می‌کنند.


خدری افزود: هر مسئول، وزیر و هر کسی که مسئولیتی فرهنگی و غیر فرهنگی داشته باشد تا موضوع معضلات فرهنگی و مشکلات دینی پیش می‌آید فورا حوزه‌های علمیه را متهم می‌کنند و انگشت اتهام را به سوی حوزه‌های دینی می‌برند که حوزه علمیه مسئول است.


وی ادامه داد: مسئولی که امکانات برایش فراهم نباشد هر چند که مسئولیت به عهده‌اش بگذارید نمی‌تواند مسئولیت را انجام بدهد.


خدری با اشاره به اینکه حوزه علمیه در استان بوشهر 10 درصد مطلوبیت دارد، گفت: با همه تلاش هایی که با همکاری مدارس، ائمه جمعه و مسئولین اجرایی انجام می‌ شود اما با وضعیت نامطلوبی در استان مواجه هستیم هر چند ما از وضعیتی نسبی برخوردار هستیم ولی وضعیت حوزه علمیه استان بوشهر مطلوب نیست.


وی یاد آورشد: اگر به خوبی به حوزه‌های علمیه میدان داده و امکانات در اختیارش قرار می‌داند ما امروز محققینی داشتیم که علم اهل بیت ر ا از متون به ایده استخراج و تبدیل کرده بودند.
 

پایان پیام/

کد خبر 70048

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =