درک حقیقت ولایت نیازمند بصیرت است

امام جمعه یاسوج گفت: درک حقیقت ولایت، نیازمند بصیرت است و اگر بصیرت نباشد در حوادث اجتماعی، گرایش انسان ها به سمت جبهه غیر ولایت می رود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه یاسوج، امروز (5مهر) در پنجمین جلسه ستاد شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی این استان در یاسوج، گفت: ادعای تشیع و ولایت پذیری در گفتار و رفتار ما محقق می شود.

 

حجت الاسلام حسینی با بیان حدیثی از امام صادق (ع) عنوان کرد: رفتار و کردار هر کس معرف شخصیت و بیانگر عقیده و سطح ایمان اوست و کسانی که ادعای تشیع و تبعیت از اهل بیت را دارند باید این ادعا در رفتار و گفتار آنها محقق شود.

 

امام جمعه یاسوج در ادامه افزود: علاوه بر الگوبرداری از سیرۀ اهل بیت باید نسبت به ترویج فرهنگ اهل بیت در جامعه اهتمام داشته باشیم و مردم را با سیرۀ عملی و نظری اهل بیت آشنا کنیم؛ چرا که در پرتو این تبعیت مسیر بندگی و سعادت هموار و ایمان مردم تقویت می شود.

 

حسینی افزود: بر اساس باورهای دینی، ولایت اهل بیت، عصاره اسلام و ولایت فقیه تجلی ولایت امامان معصوم (ع) است و تعبد به ولایت فقیه، ادای دین به امام معصوم است.

 

وی اظهار داشت: درک حقیقت ولایت، نیازمند بصیرت است و اگر بصیرت نباشد در حوادث اجتماعی گرایش انسان ها به سمت جبهه غیر ولایت می رود.

 

امام جمعه یاسوج، ولایت را ضامن حیات و بقای جامعه دانست و ابراز داشت: ارادت مردم به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حماسه های بزرگی را خلق کرده است که حماسه 9 دی در این میان درخشش خاصی دارد.

 

وی در پایان با تقدیر و تشکر از اعضای ستاد شئون فرهنگی و برگزاری منظم جلسات، گفت: این اقدامات علاوه بر تأثیرگذاری مثبت مرضی درگاه حضرت احدیت خواهد بود.


پایان پیام/

کد خبر 70044

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =