تعداد طلاب خواهر در بوشهر باید به 10 برابر افزایش یابد

مدیرحوزه علمیه خواهران استان بوشهر گفت: باید تعداد طلاب خواهر به 10برابر برسد که این نیازمند عزم جدی و همکاری بیشتر مسئولان به ویژه آموزش وپرورش است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، حجت الاسلام جواد اسماعیلی نیا، مدیرحوزه علمیه خواهران استان بوشهر، ظهر امروز (5 مهر)، در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه شهرستان دشتی گفت: هم اکنون هفت مدرسه علمیه خواهران در این استان وجود دارد که 600 نفر از خواهران در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در آنها مشغول به تحصیل هستند.

 

وی افزود: تا دو سال آینده تعداد مدارس علمیه خواهران استان بوشهر به 12 مدرسه می رسد.

 

حجت السلام عبدالحسین مصلح، امام جمعه خورموج نیز گفت: یکی از افتخارات شهرستان دشتی سوابق حوزوی، علمی، فرهنگی ادبی این شهرستان است.


وی افزود: شخصیت های علمی فراوانی از این شهرستان در حوزه نجف تحصیل کردند که یکی از آنها را می توان مرحوم آیت الله میرازاحمد دشتی نجفی نام برد و روستای میانخره دشتی را یکی از مراکز فعال حوزه علمیه با سابقه تاریخی 100 سال عنوان کرد.


مصلح اظهارداشت : این مرکز حوزوی حداقل 26 شاگرد نامدار را به جامعه معرفی کرد که یکی از شخصیت های برجسته آن مرحوم آیت الله حاج میرزا احمد دشتی نجفی است.


وی اضافه کرد: حدود 11 هزار متر زمین آماده احداث مدرسه علمیه داریم که انتظار می رود مورد عنایت مدیر حوزه علیمه استان و استانداری بوشهر قرار گیرد.

 

پایان پیام/

کد خبر 70041

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =