مشارکت 500 دستگاه فرهنگی دربرپایی جشن زیرسایه خورشید در 70 شهر و روستا

نماینده آستان قدس رضوی در شورای هماهنگی جشن های رضوی از برگزاری جشن زیر سایه خورشید در قالب 25 عنوان برنامه و 500 ریز برنامه با مشارکت 500 دستگاه و نهاد فرهنگی در 22 استان کشور و 70 شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار شبستان، جواد محمدزاده مقدم، رییس موسسه خدمات مشاوره ای جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی در نشست خبری شورای هماهنگی جشن‌های رضوی در اعلام برنامه های دهه کرامت در سراسر کشور گفت: جشن زیر سایه خورشید یکی از برنامه‌های شاخص این مؤسسه است که همزمان با دهه کرامت در 22 استان، 70 شهر و روستا به صورت مردمی برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه امسال جشن زیر سایه خورشید برای چهارمین سال متوالی برگزار می شود، ادامه داد: این برنامه که بیش از 500 ریز برنامه در قالب 25 عنوان را در بر دارد با مشارکت 500 دستگاه ملی و استانی برگزار می شود و این دستگاه ها تشکل های جوانان را در برگزاری این جشن ها کمک می کند.

 

محمدزاده مقدم با بیان اینکه این برنامه ها با هدف تبلیغ و ترویج سیره رضوی متناسب و با رویکرد رفتاری و متناسب با سبک زندگی جوانان برگزار می شود، ادامه داد: در این راستا بیش از 30 هزار جلد کتاب عهدنامه امام با جوانان تهیه شده که این عهدنامه توسط همه کاروان های رضوی قرائت می شود تا الگوهای رفتاری به جوانان تبیین شود.

 

وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون نفر در سراسر کشور تحت پوشش این جشن ها قرار می‌گیرند، افزود: بیش از 400 هزار بسته متبرکه از آستان قدس رضوی و 100 هزار بسته از سوی دبیرخانه مرکزی آستان قدس همزمان با برگزاری جشن ها در سراسر کشور توزیع می شود.

 

محمدزاده مقدم با بیان اینکه جشن زیر سایه خورشید با رویکرد دینی به دنبال همبستگی اجتماعی و انسجام ملی است، خاطر نشان کرد: برپایی 500 جشن کشوری شکوفه‌های نور با مشارکت 20 هزار دختر با همکاری مرکز امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در روز ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، افتتاح سایت شجر به منظور در دسترس بودن اخبار مربوط به این جشن را از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده از سوی این مؤسسه در ایام دهه کرامت عنوان کرد.

 

شایان ذکر است، نشست تشریح برنامه‌های دهه کرامت صبح امروز  پنجم مهرماه در ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور برگزار شد.

پایان پیام/
 

کد خبر 70036

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =