اخبار کوتاه فرهنگی، مذهبی از استان قزوین

مدیر کل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، با صدور حکمی از سوی احمد عجم استاندار قزوین، سید جمال الدین حسینی به سمت مدیر کل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری منصوب شد.


در قسمتی از این حکم آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب جنابعالی به سمت مدیر کل دفتر امور سیاسی و انتخابات استانداری منصوب می شوید.

 

امید است ضمن تلاش در جهت ایجاد هماهنگی و تعامل با همه نهادها، سازمان ها و دستگاه های کشوری و لشگری استان و بهره گیری از استعداد و توانمندی امید است ضمن تلاش در جهت ایجاد هماهنگی و تعامل با همه نهادها، سازمان ها و دستگاه های نیروی های لایق، دلسوز و کارآمد در پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران، اجرای برنامه های دولت مهرورز و عدالت گستر و خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم شریف استان موفق باشید.

 

***
هدف از استقرار دولت الکترونیک، کاهش سفرهای درون شهری است


عباسعلی درافشانی،معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری در جلسه کارگروه استانی دفاتر پیشخوان خدمات دولت اظهار داشت: توسعه و تقویت دفاتر پیشخوان دولت باعث می شود خدمات با سرعت و در کوتاه ترین زمان و با هزینه کمتری در دسترس عموم شهروندان قرار بگیرد.

 

وی افزود: براساس برنامه پنجم توسعه، دولت به دنبال واگذاری تصدی گری به بخش خصوصی و چابک سازی مجموعه فعالیت ها و بدنه دولت است که بخش اصلی این مأموریت ها باید از طریق دفاتر پیشخوان دولت انجام شود.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری از برنامه ریزی سیاست گذاری، هدایت و نظارت به عنوان چهار وظیفه اصلی نهادها و سازمان های دولتی نام برد و افزود: در سال 90 اکثر دستگاه های اجرایی باید گزارش عملکرد خود را در زمینه واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان ارائه دهند چون یکی از شاخص های ارزیابی سازمان ها و ادارات در سال جاری همین موضوع است.

 

وی تصریح کرد: البته دفاتر پیشخوان دولت نیز باید شرایطی را داشته باشند که بتوانند به راحتی و در کوتاه ترین زمان و با هزینه کمتر خدمات را در اختیار شهروندان قرار دهند و برای تحقق مطلوب این هدف باید موانع پیش روی این دفاتر را بررسی و تصمیمات مرتبط را اتخاذ کرد.

 

گفتنی است، در ادامه این جلسه درخصوص واگذاری بخشی از خدمات شرکت های آبفای شهری و گاز استان به دفاتر پیشخوان دولت بحث و گفتگو شد و مقرر شد در یک کمیته کارشناسی پیرامون فرایند انجام کار و تفکیک وظایف و خدمات قابل واگذاری این شرکت ها تصمیم گیری شود.


***
 برگزاری همایش بزرگ بانوان در قزوین


رئیس کمیته بانوان ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان، همه بانوان استان قزوین راجهت شرکت در"همایش بزرگ بانوان" فراخواند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با اشاره به اهمیت بزرگداشت ارزش های دفاع مقدس و لزوم انتقال این ارزش ها به نسل های بعدی، بیان داشت: 8 سال دفاع مقدس فرصت مغتنمی بود تا انسان های بزرگی در دانشگاه جبهه و جنگ پرورش یابند.


طاهره بیگم سیدی افزود: کمیته بانوان بزرگداشت دفاع مقدس که علاوه بر اداره کل مزبور شامل حوزه علمیه خواهران، تربیت بدنی، بسیج حامعه زنان و سازمان فرهنگی هنری شهرداری است، با برگزاری جلساتی تصمیم به برگزاری دو مراسم، همایش بزرگ بانوان و شب خاطره گرفت.


سیدی افزود: همایش بزرگ بانوان، یادمان شهیده نسرین افضل و شهدای زن استان ساعت 8 تا 10 صبح در محل بوستان هشت بهشت برگزار می شود که به مناسبت حسن تقارن این روز با شب میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) در همایش فوق الذکر از دختران محجبه و برگزیده حائز رتبه های ممتاز کنکور ورودی دانشگاه ها نیز تقدیر می شود.


وی تصریح کرد: برگزاری شب خاطره همراه با تجلیل و تقدیر از بانوان ایثارگر استان در محل تیپ حضرت صاحب الامر(عج) نیز از دیگر برنامه های این کمیته در هفته بزرگداشت دفاع مقدس است.
 

پایان پیام/

کد خبر 70034

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =