هفته دفاع مقدس زیباترین فصل داستان های حماسی ایران زمین است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با تاکید بر برگزاری جشنواره موسیقی مقاومت، گفت: هفته دفاع مقدس زیباترین فصل داستان های حماسی ایران زمین است.

حجت الاسلام محمد آفتابی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی مقاومت به خبرنگار شبستان گفت: موسیقی مقاومت باید در راستای تبلور و نشان دادن شجاعت ها، رشادت ها و حماسه های هشت سال دفاع مقدس باشد.


حجت الاسلام آفتابی، تصریح کرد: هفته دفاع مقدس زیباترین فصل داستان های حماسی ایران زمین است که توانسته حماسه را با عرفان و معنویت گره بزند.

 

وی با توجه به اهمیت هنر برای نشان دادن جلوه های مختلف هفته دفاع مقدس، بیان کرد: هیچ هنری نمی تواند رشادت ها، ایثارگری ها، مقاومت ها و هنرنمایی هنرمندان عرصه شهادت در طول هشت سال جنگ تحمیلی را باز نماید، اما هنرمندان امروزی می توانند گوشه هایی ناچیز از این هنر واقعی را جهت حفظ و صیانت از راه شهیدان و انقلاب به جامعه ما نشان دهند.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، افزود: موسیقی مقاومت باید با آهنگی دلنواز، حماسه آفرین و شور آفرین بوده و موجد احساس حماسی و عرفانی باشد تا بتواند گوشه ای از ارزش های حماسی این هشت سال را بازگو کند.

 

وی به هجمه های جنگ نرم دشمن علیه نظام ما اشاره کرد و افزود: نسل جوان ما نیازمند آن است تا هویت واقعی تاریخ خود را که ریشه در حماسه و معنویت دارد باز شناسد و باید متولیان فرهنگی زمینه های این هویت یابی را در قالب های مختلف هنری به نمایش گذارند.

 

حجت الاسلام آفتابی، اضافه کرد: موسیقی مقاومت قطعاً می تواند در نسل جوان ما احساس شور و شعف و مبارزه با ظلم و روحیه حماسی ایجاد کند.

 

پایان پیام/

 

کد خبر 70023

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =