اسلام هراسی یکی از راهبردهای دشمن در جنگ نرم است

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه تحمیل فرهنگ نادرست هدف جنگ نرم است،گفت: اسلام هراسی، شیعه هراسی، انقلاب هراسی و ایران هراسی از جمله راهبردهای دشمن در عرصه جنگ نرم است که دشمن در این عرصه به کار می گیرد.

به گزارش خبرنگار شبستان از مشهد، حسین متفکر، استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل جنگ نرم صبح امروز (5 مهر) در اردوی فارغ‌التحصیلان دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی کشور که در محل هتل‌الغدیر مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه بصیرت در میدان جنگ نرم ضروری است، گفت: همیشه جنگ نرم در مقابل جنگ سخت برنده است و آگاهی از شگردهای دشمن در میدان جنگ نرم برای همه ضروری است.


وی افزود: در جنگ نظامی هدف تحمیل خاص و اراده یک طرف به مقابل است و در این جنگ باید از ابزار و وسائل جنگی استفاده شود ولی در جنگ نرم هدف دشمن ترویج فرهنگ غلط به طوری که طرف در راستای خواسته طرف تصیم می گیرد و فاصله ای بین خواسته دشمن و تصمیم طرف احساس نمی شود.


متفکر با بیان اینکه به جز جنگ نرم یک جنگ فراروانی هم وجود دارد که دشمن در این جنگ به قدری تلاش می کند که طرف مقابل تصمیم به انجام کاری بگیرد ولی نتواند آن را انجام دهد و در این جنگ فاصله بین ابزار اراده و خود اراده وجود دارد و جنگ روانی در سطح عالی، میانی و عملیاتی صورت می گیرد.


وی افزود: اسلام هراسی، شیعه هراسی، انقلاب هراسی، ایران هراسی و سنی هراسی از جمله راهبردهای دشمن درعرصه جنگ نرم است که دشمن در این به کار می گیرد و  جدایی دین از سیاست، ساختن مذهب، تربیت علمای دینی وابسته و بد قیافه نشان دادن اسلام از شگردهای دیگر دشمن در میدان جنگ نرم است.


پایان پیام/

کد خبر 69987

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =