همت دانشجویان عزت ایران را به دنبال دارد

معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، اظهار داشت: دانشجویان با طی مراحل علمی و ثمره ای که به این نظام می رسانند، عزت ایران اسلامی را رقم می زنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اهواز، دکتر منصور امین، معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، پیش از ظهر امروز (5 مهر) در همایش توجیهی فرهنگی دانشجویان جدید الورود این دانشگاه گفت: خداوند تبارک و تعالی نزول قرآن کریم را با خواندن بر قلب پیامبر وحی کرد و دین مبین اسلام نیز ارزش و اعتبار ویژه ای برای فراگیری علم قائل شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان به عنوان نخبگان کشور، بهترین و ارزنده ترین نیرو برای شکفتن مسائل علمی هستند که باید با تلاش خود نسبت به تحقق این مهم اقدام کنند.

 

وی با اشاره به جنگ تحمیلی و 8 سال دفاع مقدس بیان کرد: کشور عراق با حمایت آمریکا در همان روزهای نخست جنگ اقدام به تسخیر بخش های اندکی از کشور کرد اما با مجاهدت و مقاوت جوانان ایرانی که قلم های خود را بر زمین گذاشته و سلاح را برای دفاع از میهن برداشتند، مجبور به عقب نشینی شد.

 

معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، تصریح کرد: عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی مرهون رشادت های شهیدان و رزمندگان است که شما دانشجویان با کسب علم و قدم گذاشتن در راه پیشرفت کشور، راه آنان را ادامه دهید.

 

همچنین در این مراسم حجت الاسلام رضا حسینی‌فر، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، نیز با بیان اینکه باید حضور خداوند را در تمامی لحظات زندگی خود باور داشته باشیم، افزود: اگر خداوند را در تمام لحظات عمر خود باور داشته و با او دوست باشیم، قطعاً با موفقیت های خوبی روبرو خواهیم شد.

 

وی با بیان اینکه قبولی در آزمون دانشگاه نعمتی است که باید آن را ارزشمند دانست و برای بدست آورن آن از خداوند را شاکر بود، اضافه کرد: کمترین شکرگذاری در مقابل خداوند این است که از این موهبت بر علیه ولی نعمت استفاده کنیم و نسبت به این موضوع هوشیار باشیم.

 

پایان پیام/

کد خبر 69976

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =