دشمنان برای تسلط بر ملتها پشتوانه فکری وارزش های آنها را هدف می گیرند

فرماندار گچساران تهاجم فرهنگی را تغییر اساس، پشتوانه فکری و ارزش یک ملت عنوان کرد و گفت:دشمنان برای تسلط بر ملت ها، باورها و مایه‌ های فکری آنها را تضعیف کرده و روحیه بی بندو باری و فحشا را تزریق می کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از یاسوج، فرماندار گچساران امروز (5مهر)در مراسم صبحگاه مشترک که با حضور مسئولان بسیج دانش ‌آموزی حوزه حضرت زهرا(س) در دبیرستان معلم گچساران برگزار شد، گفت: فرهنگ مایه ‌های فکری و ارزشی بوده که رفتارهای اختیاری و اجتماعی انسان، متأثر از آنهاست.


علیزاده فرهنگ را شامل شناخت‌ ها و باورهای انسان، ارزش ‌ها، گرایش‌ ها، رفتارها و کردارها عنوان کرد و مهم ‌ترین کار دشمن در تهاجم فرهنگی را گرفتن روحیّه خودباوری و ایمان از یک ملت دانست.


وی یکی از دلایل تهاجم فرهنگی علیه یک ملت را به‌ خاطر نداشتن فرهنگ متعالی در آن کشور و در انحطاط قرار گرفتن جامعه از نظر فرهنگی، علمی و اجتماعی بیان کرد.


فرماندار گچساران هدف از تهاجم فرهنگی را گرفتن باورهای صحیح از مردم و تلقین باورهای دروغین و ارزش ‌های غلط در جامعه عنوان کرد.


علیزاده یکی از اهداف تهاجمات فرهنگی را تأمین منافع اقتصادی کشور حمله کننده دانست و گفت: کشورها و ملت‌ های مادی ‌گرا و کشورهایی که چیزی غیر از مادیات را قبول ندارند، بیش از سایر ملت‌ ها در این زمینه فعالیت می ‌کنند.


وی خاطرنشان کرد: کشورهای مادی ‌گرا از فرهنگ به عنوان ابزاری برای رسیدن به هدف ‌های اقتصادی خود بهره می ‌برند، چرا که برای چنین افرادی فقط ارضای شهوات و مال اندوزی و ثروت مطرح بوده و چیز دیگری مطرح نیست.


این مقام عالی اجرایی در گچساران افزود: کشورهای غربی و استعمارگران به این نتیجه رسیده ‌اند که با اسلحه فرهنگ به دلخواه خود می ‌رسند بر این اساس، از تهاجم فرهنگی استفاده می ‌کنند.


علیزاده تصریح کرد: چنین کشورهایی در فکر اصلاح آن فرهنگ ‌ها نبوده و فقط به دنبال تغییر فرهنگ ها و جایگزین کردن فرهنگ مورد نظر خود هستند.


وی بیان داشت: کشورهای استعمارگر غربی فرهنگ را به ‌عنوان وسیله‌ مورد استفاده قرار می ‌دهند و اگر دیدند این ابزار قدیمی شده، آنرا رها کرده و دست به دامان ابزارهای دیگری می ‌شوند.


علیزاده اولین قدم در تهاجم فرهنگی را تغییر اساس و پشتوانه فکری و ارزش یک ملت عنوان کرد و ابراز داشت: چون هر ملتی بر اساس نوع فکر و اندیشه ‌اش، اقدام به کاری می ‌کند آنان برای اینکه برای چنین ملتی تسلط یابند این باورها و مایه ‌های فکری عملی آنها را تضعیف کرده به جای روحیه صرفه‌ جوبی، روحیه چشم و هم چشمی و مد، به جای غیرت و تعصب در ملت ‌ها روحیه بی بندوباری و فحشا را تزریق می ‌کنند.


فرماندار گچساران تصریح کرد: کشورهای غربی فرهنگ مادی ‌گرایی خود را به‌ عنوان مظاهر فرهنگی بر دنیا تحمیل می ‌کنند و هر ملتی که خودش را مطابق این کارها نکند یا علیه آنها قدم بردارد افرادی متهجر و بی ‌عقل می‌ نامند.


علیزاده گفت: اگر دشمن به چنین کاری پیروز شد و ملت ها ماطبق به نقشه تهاجم فرهنگی پیش ‌روند، آغازگر بدبختی این ملت خواهد شد.


وی با اشاره به اینکه دشمن برای رسیدن به مطامع دنیوی خود خواسته ‌های ناصحیح را بر کشورهای دیگر عرضه می ‌کنند، خاطرنشان کرد: از میان انواع تهاجم ‌ها، تهاجم فرهنگی با نظر بر اینکه اساس رفتار و اندیشه ملت ‌ها را هدف قرار داده خطرناک ‌تر بوده زیرا ملتی که از نظر فرهنگی، جیره ‌خوار ملتی دیگر باشد صد در صد از نظر نظامی، سیاسی، اقتصادی نیز جیره خوار همان ملت می ‌شود.


علیزاده تأکید کرد: مهم ‌ترین وظیفه در برابر تهاجم فرهنگی، شناخت فرهنگ مذهبی، ملی و منطقه ‌ای ایران اسلامی است تا از این طریق با مظاهر تهاجم فرهنگی دشمن آشنا و به حراست از فرهنگ خودمان بپردازیم.


فرماندار گچساران اذعان داشت: اگر فرهنگ جامعه اصیل و اسلامی باشد، جوان‌ هایی با ایمان و با اخلاص پرورش یافته که این برای یک چنین ملتی افتخارآمیز و موفقیت آمیز است.


وی شناخت فرهنگ غربی را از ضروریات یک ملت که قصد مبارزه با تهاجم فرهنگی را دارد عنوان کرد و گفت: همانگونه که مهاجمان فرهنگی، شناخت کاملی از ماهیت کشورهای اسلامی مورد هجوم دارند، باید از فرهنگ و اصول و مبانی فرهنگ درونی کشورهای غربی و مهاجم شناخت کامل به دست آورند.


پایان پیام/
 

کد خبر 69975

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =