تفکر شهدای دفاع مقدس عاقلانه و عملشان خالصانه بود

استاد حوزه و دانشگاه گفت: تفکر شهدای 8 سال دفاع مقدس عاقلانه و عملشان خالصانه و عاشقانه بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، حجت الاسلام محمد باقر نادم امروز ( 5 مهر) در همایش راویان 8 سال دفاع مقدس شهرستان آبیک در سالن شهید شیخ حسنی در جمع دانش آموزان با بیان اینکه شهدا و رزمندگان در زمان خودشان از با نشاط ترین، سرحال ترین و روحیه دارترین انسان ها بودند، گفت: شهدا و رزمندگان برای رفتن به جبهه های نبر حق علیه باطل حاضر بودند دست به هر کاری بزنند چرا که گوش به فرمان امام راحل بودند و برای ادای تکلیف و دفاع از میهن اسلامی، جانشان را فدا کردند.


وی ادامه داد: شهدا ثابت کردند که برای رسیدن به خدای متعال، سن و سال مهم نیست بلکه باید دل به خدا سپرد و به خاطر او جانشان را نثار کنند.


این استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: نباید تصور کنیم که جنگ تنها به معنای اشک، آه، گریه، خمپاره، شب های غربت، دوری از خانواده است بلکه باید به این نکته توجه کنیم که داشتن نشاط بندگی ار ویژگی های منحصر به فرد رزمندگان دفاع مقدس است که در شب های تاریک در سنگرها به سجده می رفتند و با خدا مناجات می کردند و می دانستند که جای ترس و فرار نیست.


حجت الاسلام نادم افزود: رزمندگان و شهدای نوجوان و جوان با سن کمی که داشتند به دلیل داشتن قلب پاک، با خدا معامله کردند و به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.


وی تصریح کرد: نوجوانان و جوانان باید با الگوپذیری از سیره شهدا و عبرت گرفتن از شخصیت شهدا در مسیر آنان حرکت کرده و با تمرین خودسازی و تهذیب نفس به موفقیت های چشمگیری در زندگی خود دست یابند.


این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: شهدا با تمام وجودشان از جان، مال، خانواده و زندگی خود گذشتند تا ما در آسایش و امنیت باشیم لذا باید پاسدار خون شهدا و قدردان زحمات وتلاش های خانواده های شهدا و ایثارگران باشیم.


حجت الاسلان نادم خاطر نشان کرد: امروز نوجوانان و جوانان باید با اسلحه علم ودانش به همراه تزکیه و خودسازی با جنگ نرم دشمنان مقابله کنند.


گفتنی است، پخش کلیپ دفاع مقدس، اجرای مقاله، قرائت دسته جمعی دعای فرج و توزیع محصولات فرهنگی بین دانش آموزان از برنامه های جانبی همایش راویان 8 سال دفاع مقدس بود که با همکاری حوزه بسیج دانش آموزی و فرهنگیان شهرستان آبیک و اداره آموزش و پرورش به مناسبت گرامی داشت هفته دفاع مقدس برگزار شد.

 

پایان پیام/

کد خبر 69971

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =