پیش بینی برگزاری بیش از 200 هزار مراسم با مشارکت 24 دستگاه فرهنگی

حجت الاسلام سلیمانی از برپایی بیش از 200هزار برنامه بامشارکت 24دستگاه فرهنگی خبرداد و گفت: در این میان 20هزار مراسم در مساجد و بقاع متبرکه برگزار میشود و 11هزار کانون فرهنگی در گرامیداشت دهه کرامت مشارکت دارند.

به گزارش خبرنگار شبستان، حجت الاسلام حمیدرضا سلیمانی، مسئول شورای هماهنگی جشن های مردمی رضوی در نشست تشریح برنامه های دهه کرامت با بیان اینکه بیش از 24 دستگاه و نهاد در برگزاری برنامه های این ایام مشارکت دارند، گفت: موضوع دهه کرامت و برگزاری جشن های مردمی رضوی چند سال پیش در جلسه شورای جشنواره بین المللی امام رضا (ع) مطرح و بنا شد با مشارکت و همکاری دستگاه ها و نهادهای فرهنگی در کنار برگزاری این جشنواره برگزار شود.

 

وی آستان قدس رضوی، آستان مقدسه حضرت معصومه(س)، آستان حضرت شاه چراغ(ع)، مرکز مدیریت حوزه علمیه قم، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، سازمان صداوسیما، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، شهرداری تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور را برخی از دستگاه های عضو شورای هماهنگی جشن های رضوی عنوان کرد.

 

20 هزار مسجد و بقاع متبرکه در سراسر کشور میزبان برنامه های دهه کرامت

حجت الاسلام سلیمانی با بیان اینکه دهه کرامت دهه اظهار عشق و ارادت به اهل بیت (ع) و تجلی پیوند مردم با ولایت و ارزش ها است به اعلام برنامه های تدارک دیده شده از سوی این شورا اشاره کرد و گفت: بیش از 20 هزار مسجد و بقاع متبرکه با حمایت و برنامه ریزی ستادعالی کانون های مساجد کشور، سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری تهران، سازمان اوقاف و امور خیریه و مرکز رسیدگی به امور مساجد اقدام به برگزاری جشن های ویژه این ایام کرده اند.

 

وی مشارکت گسترده بازاریان و اصناف کشور، تجلیل از زنان نخبه به ویژه روستایی و عشایری با همکاری مرکز زنان و امور خانواده به مناسبت ولادت حضرت معصومه و برگزاری مسابقات متنوع مذهبی، فرهنگی در سطح مساجد، مدارس، و مراکز فرهنگی کشور را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در ایام دهه کرامت معرفی کرد.

 

وی با بیان اینکه امسال در برنامه های دهه کرامت توجه جدی به بزرگداشت این ایام از طریق مساجد و مرکز فرهنگی مستقر در روستاها شده است، ادامه داد: در این راستا جشن زیر سایه خورشید با مشارکت همه دستگاه های کشور در سراسر کشور برگزار می شود.

 

دبیر ستادعالی کانون های مساجد کشور از اعزام بیش از 500 مبلغ به مراکز متقاضی برگزاری جشن در دهه کرامت به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خبر داد و تصریح کرد: پیش بینی می شود بیش از 20 هزار مراسم با حضور فعال و پرنشاط هیئات مذهبی به صورت خودجوش و سازماندهی شده از سوی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شود.

 

وی حضور فعالانه استانداران، فرمانداران و سایر شخصیت های اسلامی در ستادهای اجرایی و تشکیل بیش از یک هزار جلسه و کارگروه تخصصی به منظور برنامه ریزی برای بزرگداشت دهه کرامت از طریق سازمان ها و دستگاهه ای اجرایی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی را از دیگر برنامه های مختص این ایام دانست.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل ستاد خبری شورای هماهنگی جشن های رضوی به منظور پوشش و انعکاس شایسته اخبار این دهه، قرائت صلوات خاصه امام رضا (ع) در دهه کرامت در مدارس و مساجد، قرائت همزمان صلوات خاصه امام رضا (ع) در شب ولادت امام رضا (ع) از طریق شبکه های تلویزیون و رادیویی به صورت همزمان با شب ولادت، توجه ویژه رسانه ملی برای پخش برنامه های مرتبط با دهه کرامت در قالب زنده، تولیدی و استفاده از آرشیو را از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای این ایام ذکر کرد.

 

دبیر ستاد عالی کانون های مساجد کشور از افتتاح 500 کانون فرهنگی هنری جدید همزمان با دهه کرامت در مناطق شهری و روستایی خبر داد و تصریح کرد: از بین این تعداد کانون 200 کانون با نام و القاب امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت شاه چراغ (ع) نامگذاری می شود.

 

وی همچنین از افتتاح هشت کانون تخصصی با عنوان عترت به منظور ترویج و توسعه فرهنگ غنی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در کانون های مساجد کشور خبر داد و گفت: همزمان با دهه کرامت به همت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بزرگداشت امامزادگان در دهه کرامت (فرزندان موسی بن جعفر) برگزار می شود.

 

پیش بینی مشارکت برنامه های فرهنگی در 14 هزار مهدکودک شهری و روستایی، 185 آدینه مهد در جوار مصلاها و بیش از هزار مهد قرآنی وابسته به سازمان بهزیستی کشور، نواختن زنگ کرامت در مدارس سراسر کشور، ابلاغ به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور به منظور تبیین جایگاه دهه کرامت و ضرورت بزرگداشت این دهه در خطبه های نماز جمعه، و مشارکت بیش از 30 هزار پایگاه بسیج در برنامه های بزرگداشت این ایام از دیگر برنامه هایی بود که دبیر ستادعالی کانون های مساجد کشور به برگزاری آنها در این ایام اشاره کرد.

 

مشارکت بیش از 11 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در برپایی جشن های دهه کرامت

مسئول شورای هماهنگی جشن های مردمی رضوی از مشارکت بیش از 11 هزار کانون فرهنگی و هنری در سراسر کشور در برگزاری این برنامه ها خبر داد و گفت: همزمان با آغاز دهه کرامت زنگ کرامت در مدارس سراسر کشور نواخته می شود.

 

وی خاطر نشان کرد: پشی بینی می شود در مجموع بیش از 200 هزار مراسم و برنامه در مساجد و بقاع متبرکه، مدارس و پایگاه های بسیج، اصناف، هیئت های مذهبی و مهدهای کودک در ایام دهه کرامت برگزار شود. 

 

شایان ذکر است نشست تشریح برنامه های جشن های مردمی دهه کرامت صبح امروز پنجم مهر با حضور رسانه های خبری در ستادعالی کانون های مساجد کشور برگزار شد.

پایان پیام/

 

کد خبر 69965

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =