اعتلا و پویایی فرهنگ تشییع در جامعه مهم‌ترین پیام جشنواره رضوی است

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی، مهم‌ترین پیام جشنواره رضوی را پویایی و اعتلا فرهنگ تشییع دانست و گفت: این جشنواره مؤثرترین وسیله ارتقای فرهنگ پژوهش در کشور است.

محمد قریب، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند اظهار داشت: مهم‌ترین وسیله برای ارزیابی عملکرد آن سنجش میزان تأثیرگزاری جشنواره بر اقشار مختلف در جامعه است.

 

وی افزود: برگزاری اینگونه جشنواره‌ها می‌تواند مؤثرترین گام در جهت ترویج فرهنگ دینی در میان قشر جوان باشد.

 

قریب اذعان کرد: مهم‌ترین معیاری که مسئولین باید در اینگونه جشنواره‌ها رعایت کنند این است که اثرگزاری جشنواره با توجه به منابع مالی که در آن هزینه شده است بر مخاطبین مؤثر باشد.

 

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی تصریح کرد: پویایی فرهنگ پژوهشی کشور، ترویج فرهنگ ولایت و آشنایی مردم با سیره اهل بیت(ع) از مهم‌ترین اثرات این جشنواره بر جامعه است.

 

قریب با بیان اینکه تشویق فرهنگ مطالعه وکتابخوانی می‌تواند از دیگر اثرات این جشنواره باشد، گفت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و مذهبی نظیر این جشنواره اوقات فراغت قشر جوان را پر کرده و مانع آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: اعتلا و پویایی فرهنگ تشییع و معرفی آن به جهانیان در گرو برگزاری صحیح این قبیل از جشنواره‌ها بوده و این امر اساسی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و نظر‌سنجی از مردم دارد.

 

پایان پیام/
 

کد خبر 69950

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =