زنده نگاه داشتن فرهنگ مقاومت تا همیشه تاریخ برعهده همه ماست

معاون امور هنری وزیر ارشاد طی پیامی به رپرتوار تئاتر مقاومت که این روزها در استان های مختلف کشور برپاست، اعلام کرد: بی شک زنده نگاه داشتن فرهنگ مقاومت تا همیشه تاریخ برعهده همه ما است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، حمید شاه آبادی در این پیام با اشاره به جمله ای از شهید آوینی مبنی بر آنکه «وای بر آنکس که در روز محشر سر از خاک برون آورد و نشانی از معرکه جهاد در وی نباشد»، آورده است: 31 شهریور آمد. شاهدی آشنا بر پیشانی تاریخ که از دفاع امتی اسلامی می گوید در برابر تجاوز همه ‌جانبه دشمنان اسلام.


این پیام می افزاید: بی شک پیوند دو واژه دفاع و مقدس مفهومی را بدنبال دارد که فقط شایسته مبارزات هشت ساله ملت مسلمان ایران است. ملتی که توانست در زمینه‌های مختلف سیاسی، ‌نظامی، اجتماعی، فرهنگی و ...، معادلات جهانی معمول را بر هم زند و تحلیل‌های مادی دنیاپرستان را نقش بر آب سازد.هنوز مدت غریبی از این دفاع مقدس نمی گذرد. کارزاری که سنگ محک جانانه جوانان مسلمان ما شد و سربلندی سروقامتان را برای همیشه مصداقی ساخت برای آزادگان جهان.
 

شاه آبادی در این پیام می افزاید: اما امروز؛ بی شک، فرهنگ مقاومت بخشی از ماحصل به جای مانده همان جوانان است که زنده نگاه داشتن آن در همیشه تاریخ نیز به عهده ماست. مایی که هنوز نمی توانیم سودای آن روزگاران را از خود دور کنیم و از عمق جان خواستار آنیم که نسل تازه را شریک سودای خود کنیم.


در ادامه این پیام آمده است:‌ سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت تلاشی در همین راستاست که امید دارد گذشته از نسل نو فرهنگانقلاب و دفاع مقدس را نمود ارزنده ای از فرهنگ جهانی مقاومت سازد و همزمان با بیداری جهان اسلام بار دیگر طلایه داری جوانان ایرانی را به اثبات برساند. در پایان تنها دستمریزادی می ماند برای همه آنان که از هیچ کوششی در جهت برگزاری این برنامه ارزشمند دریغ نکردند.


بنا بر گزارش جشنواره تئاتر مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس ،رپرتوار تئاتر مقاومت با حضور بیش از 20 نمایش با موضوع و محوریت مقاومت و دفاع مقدس در استان های مختلف از جمله خراسان رضوی، تهران، گلستان، گیلان، خراسان شمالی، خوزستان، چهار محال و بختیاری، اصفهان و البرز، کرمانشاه در حال برگزاری است و تا اواسط مهر ماه ادامه خواهد داشت.


سیزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس در بخش­های مسابقه صحنه ای، بین الملل، مسابقه آثار عروسکی و کودک و نوجوان، ویژه، خیابانی، تلویزیونی و تولید نمایشنامه و نمایشنامه خوانی به همت بنیاد فرهنگی روایت و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی به دبیری حسین پارسایی از 28 آبان تا سوم آذر همزمان با هفته بسیج برگزار می­شود.


پایان پیام/

کد خبر 69944

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =