استان همدان، پیشتاز ورود اطلاعات رقبات در سامانه اوقاف کشور است

مدیر کل اداره بازرسی و نظارت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، از پیشتاز بودن استان همدان در ورود اطلاعات رقبات در سامانه سازمان اوقاف و امور خیریه سطح کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، حسینعلی موسوی نسب، مدیر کل اداره بازرسی و نظارت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، صبح امروز (5 مهر) در مراسم افتتاحیه نظارت ستادی سازمان اوقاف و امور خیریه در مجتمع شهید آوینی همدان، گفت: وقف الگوی مناسبی برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.


وی با اشاره به اینکه وقف موجب آبادانی و پیشرفت جامعه اسلامی می شود، تصریح کرد: وقف برای ماندگاری اعمال انسان است که ترویج این فرهنگ ناب اسلامی باید در راس فعالیت هیا اداره اوقاف قرار بگیرند.


وی با بیان اینکه استان همدان در بحث ورود اطلاعات رقبات در سامانه اداره کل اوقاف و امور خیریه در سطح کشور پیشتاز است، گفت: اطلاعات تمامی رقبات استان در این سامانه وارد شده اند.


موسوی نسب با تاکید بر کارهای نظارتی در تمامی ادارات کل اوقاف و امور خریه استان ها طی سال جاری، اضافه کرد: این نظارت ها در جهت کیفیت بخش به عملکرد ادارات اوقاف استان ها در سراسر کشور است.


وی با اشاره به مشخص نمودن 21 محور در نظارت از عملکرد ادارات اوقاف کشور، تصریح کرد: این نظارت ها در قالب بیان محاسن، معایب، مشکلات، نارسایی ها و تدابیر اندیشیده شده در ادارات اوقاف کشور است.


مدیر کل اداره بازرسی و نظارت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه وقف در اندیشه اسلامی به عنوان سنت جاریه محسوب می‌شود، اضافه کرد: انسان‌ها با وقف اموال، خود را در تاریخ ماندگار می‌کنند و امر خیر واقفان در همه اعصار و دوره‌ها جاری است.


موسوی نسب تصریح کرد: جهت تشویق واقفان به امر الهی وقف باید پیوند عمیق‌تر و گسترده‌تری بین مردم و واقفین و نیازهای جامعه اسلامی برقرار شود.


وی با اشاره به تاکید قرآن به وقف در آیه 261 سوره بقره، اظهار داشت: وقف به منزله ایثار و کرامت انسانی و پایدار نمودن خوبی ها و بر جای ماندن یاد و خاطرات بزرگواری ها، گذشت ها و نیکی هاست.


پایان پیام/

کد خبر 69936

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =