اخبار کوتاه فرهنگی، مذهبی از استان اردبیل

کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی پارس آباد از برپایی نمایشگاه هفته دفاع مقدس دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اردبیل، ابراهیم سلیمانژاد، کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی پارس آباد با اعلام این خبر گفت: با هدف نشر و ترویج ارزش های انقلاب و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ایران و امام راحل (ره) در بین مردم به خصوص جوانان، نمایشگاه دفاع مقدس با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه خواهران این شهرستان برگزار شد.

 

وی گفت: در این نمایشگاه برخی از آثار رزمندگان و شهدا شامل کتاب، عکس، آثار مکتوب، وصیت نامه و خاطرات جنگ جمع آوری شده و همچنین سعی شده است نقش مردم این شهرستان و سهم آنان در 8 سال دفاع مقدس نشان داده شود.

 

کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی پارس آباد از برگزاری محفل انس با شهدا، شب شعر، نقد کتاب های دفاع مقدس، پرسش و پاسخ، رفع شبهات خبر داد و گفت: استقبال جوانان و نوجوانان از این نمایشگاه پرشور است و این امر وظیفه تبلیغی مسئولان فرهنگی و نهادهای دینی را سنگین تر می کند.

 

گفتنی است، این نمایشگاه ( 3 تا 7 مهر) در حوزه علمیه ثامن الحجج پارس آباد در حال برگزاری است.

 

* * *

جلسه ستاد امر به معروف ونهی از منکر با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی در شهرستان نیر برگزار شد.

 

حجت الاسلام ابوالفضل قهرمان نژاد، رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیر در این جلسه توسعه فرهنگی دینی و تلاش در جهت پای بندی به ارزش های اسلامی را از اصلی ترین وظایف ستاد عنوان کرد و گفت: طبق الویت های اجرایی فعالیت های فرهنگی در جامعه، مسئولان نهادها و ادارات مربوطه بایستی در امر تبلیغ مفاهیم دینی ابتدا معروفات و اعمال شایسته را به مردم علی الخصوص جوانان به صورت هنرمندانه و با سبکی نوین معرفی کنند سپس در صدد نهی از منکر برآیند چرا که معرفی جایگزینی شایسته در مقابل آسیب های اجتماعی از موارد مهم ترویج شعائر اسلامی است.


در این جلسه هریک از اعضای ستاد نیز در سخنان جداگانه ای به ارائه طرح ها و نحوه اجرای آنها در جامعه پرداخته و مصوب شد طبق تعامل با دانشگاه ها و مدارس، طرح های آموزشی در خصوص تبیین مضرات آسیب های اجتماعی، برگزار شود.

 

* * *


هفتمین جلسه کمیته تحکیم بنیان خانواده با حضور کارشناس آموزش و پژوهش در اردبیل برگزار شد.

 

در این جلسه علی دژبانی، عضو کمیته تحکیم خانواده اردبیل به نقش موثر آموزش خانواده ( مهارت های زندگی) منطبق با تعالیم دینی در کاهش طلاق اشاره کرد و موضوع طلاق، اعتیاد و شبکه های ماهواره ای را از مهم ترین آسیب های اجتماعی مرتبط با خانواده عنوان کرد.

 

وی به عملکرد 6 ماهه اول اداره کل تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: برگزاری گفتمان های دینی و دانشگاهی در خصوص موضوعات مرتبط با آموزش خانواده و آسیب های اجتماعی و فرهنگی، برگزاری43 نشست دینی ویژه تحکیم خانواده با همکاری جمعیت بانوان فرهیخته برای خانواده ها با هدف تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف، برگزاری فراخوان مقاله با عنوان کیمیای عفت، برگزاری کارگاه آموزشی مهارت های زندگی به مدت 32 ساعت برای هیئات مذهبی بانوان، تهیه و تنظیم بروشور در زمینه حجاب و عفاف و آموزش خانواده از اهم عملکرد تبلیغات اسلامی در زمینه تحکیم بنیان خانواده است.

 

پایان پیام/

کد خبر 69935

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =