پویایی و نشاط جامعه در گرو زنده نگه داشتن فرهنگ شهادت است

یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس، با تاکید برضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، آن را از عوامل موثر در پویایی و نشاط جامعه برشمرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از آذربایجان شرقی، سرهنگ محمد اسماعیل سعیدی، جانشین سابق فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی در مراسم یادواره شهدای شهر تیمورلو شهرستان آذرشهر، با یادآوری فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر ارزشمند بودن زنده نگه داشتن یاد شهدا، گفت: امروز ارزش زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، نه تنها کمتر از ارزش خود شهادت نیست بلکه شهیدساز نیز هست.


وی، شهدا را از برکات الهی به ملت مسلمان ایران و باعث پویایی و نشاط جامعه اسلامی برشمرد و افزود: هر جامعه ای که از حضور شهدا خالی باشد، بدون شک آن جامعه همچون مرده متحرک بوده و از نشاط و پویایی لازم بی بهره است.


سعیدی، اضافه کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران زنده و پویاست چون فرهنگ شهید و شهادت در آن زنده است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود، یادآور شد: شهدا بر حیات و زندگانی روزمره و روند حرکت جامعه امروز تاثیر مثبت می گذارند و همچون شمع چراغ راه ملت ایران هستند.


سعیدی، شهدا را شاخص و معیار جامعه امروز خواند و افزود: عمل به وصایای شهدا به عنوان پرچم راهنمای مسیر پیش روی ملت ایران، تکلیفی همگانی و از انتظارت به حق خانواده های شهداست.


وی با بیان اینکه اولین و مهم ترین سفارش و وصیت شهدا، تبعیت از امام و ولایت فقیه بوده است، تصریح کرد: شهدا، محور و عمود خیمه جامعه را ولایت فقیه دانستند و آن را مایه اتحاد، همدلی، پیروزی و حرکت موفقیت آمیز ملت برشمردند.


جانشین سابق فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی، ولایت فقیه را نعمت و موهبتی الهی خواند و تاکید کرد: اگر حضور تاثیرگذار و قدرتمند ولایت فقیه در برهه های حساس و سرنوشت ساز ملت ایران نبود، چه بسا مشکلات عظیمی دامن گیر نظام می شد و آن را با خطراتی مواجه می کرد.


سعیدی ادامه داد: موفقیت روزافزون ملت ایران و پیروزی در میادین مختلف، مدیون تبعیت از امام و ولایت فقیه بوده و هست.


وی همچنین با بازخوانی محورهای مهم وصیت نامه های شهدا، تجهیز به سلاح را دومین سفارش مهم شهیدان خواند و اضافه کرد: امروز با توجه به اینکه شیوه تهاجمی دشمن تغییر یافته است بنابراین باید سلاح ملت ایران نیز بر اساس تهدید فرهنگی دشمن تغییر یابد.


گفتنی است، شهر جدید تیمورلو با جمعیت 7هزار نفری در 11 کیلومتری شمال غرب آذرشهر واقع شده و در طول دوران دفاع مقدس 33 شهید گلگون کفن را تقدیم انقلاب کرده است.
 

پایان پیام/

کد خبر 69923

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =