جایزه غنی‌پور نتایج خوبی داشته است

علیرضا اشتری اظهار کرد: آنچه که عامل ترقی و توجه به یک جشنواره است نتایج قابل قبول آن جشنواره خواهد بود که جایزه غنی‌پور از این حیث موفق بوده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، علیرضا اشتری ، نویسنده و پژوهشگر گفت: این جایزه به لحاظ ارزش علمی و وضوح داوری‌ها از نتایج خوبی برخوردار بوده چرا که مورد پذیرش جامعه ادبی ما و مخاطبان خودش قرار گرفته است.


وی با اشاره به نقش شهید غنی‌پور در ادبیات پس از انقلاب یادآور شد: این شهید بزرگوار هم در جبهه‌های جنگ حضور به هم رسانده بود و هم با دنیای ادب و داستان بیگانه نبود به همین دلیل هم جریان‌ساز و الگوساز گردید.


اشتری از سادگی و صمیمیت جایزه غنی‌پور به عنوان اصلی‌ترین عامل توجه به آن خواند و تاکید کرد: جشنواره‌ها هزینه‌های بالایی را به خود اختصاص می‌دهند اما اگر یک جشنواره سادگی را اساس کار خود قرار دهد کار مهمی صورت داده است.


این نویسنده بخش دفاع مقدس را در جایزه شهید غنی‌پور خوب ارزیابی کرد و افزود: ما در بخش دفاع مقدس با شهیدان، وقایع اتفاق افتاد. و رویدادهای ارزشمندی روبرو هستیم که باید با دقت و توجه بیشتری آن‌ها را مدنظر قرار دهیم.


بنا بر گزارش ستاد خبری یازدهمین دوره جایزه شهید غنی‌پور ،وی اهمیت استناد و توجه به اسناد و مدارک جنگ را ضروری دانست و اشاره کرد: امروزه همچون ماهیانی در آب هستیم که نمی‌توانیم ارزش این سندها را به خوبی بدانیم اما بی‌شک این نوشته‌ها عامل اصلی انتقال حال و هوای جنگ و نویسنده‌اش است.


وی توجه ناشران را در انتشار آثار ادبیات انقلاب مهم برشمرد و تصریح کرد: متاسفانه طوری فضاسازی شده که فقط چند ناشر محدود از ادبیات انقلاب کار چاپ می‌کنند اما باید همه ناشرین به این موضوع عنایت داشته باشند.

پایان پیام/

 

کد خبر 69922

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =