صفات عالیه ائمه اطهار (ع) در زیارت کبیره منشور تشیع است

رئیس مدارس معارف اسلامی کشور با بیان اینکه دعا خط اتصال انسان و باب خالق متعال است، گفت: صفات عالیه ائمه اطهار(ع) در زیارت کبیره، منشور تشیع است.

به گزارش خبرنگار شبستان از مشهد، سید محمد صادق سیفی، رئیس مدارس اسلامی کشور در همایش اردوی فارغ‌التحصیلان دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی کشور که در محل هتل ‌الغدیر مشهد برگزار شد، با بیان اینکه اولیای الهی قبل از هر کاری توجه به اقتضای وجودشان داشتند و خودشناسی را محور عبودیت به خداوند متعال می دانستند، گفت: اگر انسان در مسیر زندگی خودش را بشناسد به حرکت هایی که انجام می دهد توجه می کند و توجه به کارها باعث سازندگی می شود.


وی با اشاره به اینکه اتصال به اولیای الهی اعتقادات معنوی را تقویت می کند، تصریح کرد: انسان همیشه نیازمند رحمت خداوند در زندگی دنیوی و اخروی است ولی انسان تا زمانی که زنده است باید تلاش کند تا خشنودی خالق خود را بدست بیاورد.


سیفی گفت: دانش آموزان مدارس معارف اسلامی باید دائیان صفات الهی و پیشتاز ترویج معرف دینی در بین جوانان جامعه باشند چراکه همه علم جویان نیازمند اتصال به صفات اولیای الهی هستند.


وی ادامه داد: در طول زندگی برای انسان فرصت هایی پیش می آید که ماه رمضان از جمله این فرصت های مغتنی است و ماه رمضان همانند نمایشگاهی است که انسان را با هدف و غایت خلقت آن آشنا می کند.


مدیر مدارس معارف اسلامی کشور با اشاره به اینکه دانش آموختگان معارف اسلامی بایستی این معارف را با اقتدار به امام عصر و با لهجه و روش امام زمان(عج) در جامعه گسترش دهند چراکه همه نقاط جامعه اسلامی باید سنگر تعلیم و تربیت معرف دینی باشد.


مدیر مدارس معارف اسلامی کشوربا بیان اینکه صفات عالیه ائمه اطهار(ع) در زیارت کبیره به عنوان منشور تشیع است، گفت: دعا خط اتصال انسان و باب خالق متعال است.


سیفی گفت: ما باید به دنبال بدست آوردن نقاط حساس وجود روحانی خودمان باشیم چراکه عوامل محیطی و تربیتی تغییراتی در وجود انسان ایجاد می کند و زمانی که مسائل ریشه ای زندگی را کلید بزنیم باب سعادتمندی گشوده می شود.


وی با بیان اینکه امروزه در زندگی ما برنامه ریزی و هدف گذاری کمرنگ شده است، تصریح کرد: انسان می تواند با اتصال به اولیای الهی و با پاک کردن توبه نامه عمل سیاه را سفید کند اما باید اسمای صفات و آیات نورانی را جایگزین این سیاهی ها کند تا باب حیاط طیبه به روی آن بازشود.


مدیر مدارس اسلامی کشور اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) که معلمی شغل انبیاست، گفت: اگر در جامعه تحلیلی در روی شخصیتی شود هنرمندی ها و ظرافت هایی در وجود معلمان به دست می آید که در حوزه آموزش بسیار کارآرایی دارد.


وی عملیات هدف گذاری در زندگی را برای فارغ اتحصیلان مدارس معارف اسلامی دانست و افزود: اگر انسان برای انجام هر کاری هدفی داشته باشد گام های بلندی در زمینه رسیدن به آن هدف برمی دارد که باعث پیشرفت در آن کار می شود.


گفتنی است، در این اردوی چهار روزه که 2 روز ابتدایی ویژه خواهران و 2 روز پس از آن مخصوص برادران است برنامه سخنرانی و همچنین ایجاد کارگروه در نظر گرفته شده است و شرکت کنندگان علاوه بر برگزاری سخنرانی در سه کارگروه فرهنگی و آموزش، مهارتهای زندگی و بصیرت سیاسی با تکیه برجنگ نرم حضور می یابند.
 

گفتنی است، در چهارسال بیش از هزار نفر از مدارس صدرا دانش آموخته شده اند که در اردو رهپویان معارف اسلامی 300 نفر خواهر و 300 نفر برادر دانش آموخته از این دبیرستان ها حضور دارند.
 

پایان پیام/

کد خبر 69900

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =