امسال 30 هزار دانشجو به عمره مفرده مشرف می شوند

ثبت‌نام اینترنتی عمره دانشجویی و عتبات عالیات دانشگاهیان سال90 دقایقی قبل آغاز و تا بیستم مهرماه ادامه دارد.

 

دبیر ستاد عمره دانشگاهیان از آغاز ثبت‌نام عمره دانشجویی و عتبات عالیات دانشگاهیان سال90 از امروز 5 مهر خبر داد و گفت: ثبت‌نام تا20 مهر به مدت 15 روز ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، محمد زارع، دبیر ستاد عمره دانشگاهیان از آغاز ثبت‌نام عمره دانشجویی و عتبات عالیات دانشگاهیان سال90 از امروز 5 مهر خبر داد و گفت: ثبت‌نام تا20 مهر به مدت 15 روز ادامه دارد.

 وی افزود: ثبت‌نام عمره دانشگاهیان در سه گروه اساتید، دانشجویان پسر و دانشجویان متاهل و همچنین ثبت نام عتبات عالیات نیز در 5 گروه اساتید، دانشجویان پسر، دانشجویان متاهل، دانشجویان دختر و کارمندان انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هر دانشجو در دوران تحصیل فقط یکبار می‌تواند به عمره دانشجویی مشرف شود، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند به سایت عمره دانشگاهیان به نشانی www.labbayk.com مراجعه کنند.

دبیر ستاد عمره دانشگاهیان اظهارکرد: قرعه‌کشی عمره دانشگاهیان در فاصله زمانی‌ 23 تا 25 مهر ماه انجام می‌گیرد و افرادی که در قرعه کشی انتخاب شوند از 25 تا 30 مهرماه فرصت دارند که ثبت نام نهایی خود را در سایت انجام دهند.

زارع ادامه داد:‌ امسال نیز وام 600 هزار تومانی در اختیار دانشجویان عمره گذار قرار خواهد گرفت و اعزام دانشگاهیان بدون نوبت و در پایان سال جاری و ابتدای سال90 انجام می شود. سهمیه امسال 30 هزار نفر است.

زارع با اشاره به اینکه عمره امسال 12 روزه است و دانشجویان برای اعزام باید کمتر از40 سال سن داشته باشند، افزود: اساتیدی که قصد دارند سه نفره در واقع با فرزند خود اعزام شوند اولویت با اساتیدی است که فرزند آنان دانشجوست.

 

جزییات ثبت نام و اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات

دبیرستاد عمره دانشگاهیان در ادامه با بیان اینکه ثبت نام عتبات دانشگاهیان نیز در فاصله زمانی 5 تا 20 مهرماه انجام می‌گیرد، گفت: اعزام دانشگاهیان به عتبات نیز از30 مهرماه روزانه با اعزام دو اتوبوس آغاز می شود و دانشجویان می‌توانند به همراه یکی از محارم خود به عتبات اعزام شوند.

بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری، وی با بیان اینکه‌ با بانک ملی نیز صحبت شده است تا 300 هزار تومان وام عتبات به دانشجویان ارائه کنند و مبلغ نهایی عتبات دانشگاهیان 475 تومان است، خاطرنشان کرد:‌ در فاصله زمانی 30 مهرماه تا10 دی ماه پنج هزار نفر را به عتبات عالیات اعزام خواهیم کرد.

وی در خصوص روند جاری اعزام کاروان ها، مسائل رفاهی و خدمات فرهنگی به زائرین عتبات دانشجویی گفت: برنامه های فرهنگی و رفاهی جدیدی برای زائرین عتبات در نظر گرفته ایم. از اواخر مهرماه سال جاری هتل های متمرکز دانشجویی در کربلای معلی و نجف اشرف در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. امیدواریم با همکاری سازمان حج و زیارت،بعثه مقام معظم رهبری و شرکت شمسا بتوانیم خدمات فرهنگی- اجرایی مناسبی به زائرین عتبات ارائه دهیم.

 

پایان پیام/

 


 

کد خبر 69877

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =