کانون های مساجد مراکز شکوفایی استعدادهای بالقوه جوانان هستند

یکی از نخبگان کانون حضرت قائم(عج) نوشهر گفت: کانون های مساجد، مرکز شکوفایی استعدادهای بالقوه جوانان و مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

اسماعیل مقیمی، یکی از نخبگان کانون فرهنگی و هنری حضرت قائم(عج) نوشهر و مخترع دستگاه بالابر برقی، کانون های فرهنگی و هنری مساجد را مرکز شکوفایی استعدادهای بالقوه جوانان دانست و به خبرنگار شبستان در مازندران گفت: حضور فعال افراد نخبه در کانون های فرهنگی و هنری مساجد تاثیر بسیاری در مقابله با تهاجم فرهنگی دارد.

 

وی با اشاره به جنگ نرم دشمن و اهمیت کانون های فرهنگی و هنری در مقابله با این امر مهم، اظهارکرد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد با شناسایی نیروهای نخبه و خلاق و کمک در جهت شکوفایی استعدادها و ظرفیت های این افراد در عرصه های فرهنگی، هنری و غیره می تواند در مقابله با جنگ نرم دشمن تاثیر به سزایی داشته باشد.

مقیمی با بیان اینکه کانون فرهنگی و هنری حضرت قائم (عج) نوشهر نخستین کانونی است که موفق به ساخت دستگاه بالابر برقی شده است، تصریح کرد: با توکل به خدا و طراحی که با تحقیق و تلاش پیرامون ساخت دستگاه بالابر برقی ارائه کردم، سرانجام، با همکاری و تلاش دیگر جوانان این کانون پس از دو سال فعالیت به ثمر نشست و این دستگاه مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

وی یادآور شد: این دستگاه دارای دو جک هیدرولیک و 10 بازوی آهنی و قدرت حمل دو نفر به ارتفاع حدود 9 متر است.

 

مقیمی، شکوفایی استعدادهای نهفته جوانان این کانون را مهم ترین هدف ساخت دستگاه بالابر برقی بیان کرد و افزود: دسترسی آسان به ارتفاعات جهت آذین بندی مسجد، غبارروبی مساجد در ارتفاعات، تعمیر و تعویض لامپ ها و لوسترها و کارهای جانبی از دیگر اهداف ساخت این دستگاه است.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه های بالای ساخت دستگاه های مشابه دستگاه بالابر برقی، این کانون افتخار دارد با کم ترین هزینه این دستگاه را عرضه نماید.

 

مقیمی اذعان کرد: دستگاه بالابر برقی (18 اسفند) همزمان با سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد با حضور امام جمعه و چند تن از مسئولان، هیئت امنا مسجد و اعضای کانون فرهنگی و هنری قائم(عج) نوشهر افتتاح شد.

 

پایان پیام/

 

کد خبر 69827

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =