دفاع مقدس، ریشه اقتدار نظام جمهوری اسلامی است

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به رشادت های ایثارگران دوران دفاع مقدس، افزود: دفاع مقدس، ریشه اقتدار و بزرگی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، سردار محمد شاهرخی، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، شب گذشته (4 مهر) در یادواره هفت شهید مهندس خرم آ‌باد، گفت: بسیاری از گره‌های ناگسستنی را با روشن شدن ناگفته ‌های دفاع مقدس می‌توان باز کرد.

 

وی با تاکید بر ضرورت انتقال ارزش ها دوران دفاع مقدس در جامعه بخصوص در بین قشر جوان و نوجوانان، افزود: دفاع مقدس مظلومیت خاصی دارد، چرا که ناگفته‌هایش هم مظلومیت دارد و خیلی‌ها نمی‌خواهند آنها را بازگو کنند.

 

سردار شاهرخی با اشاره به اینکه رزمندگان ما در عین مظلومیت مقتدر بودند، اظهار داشت:‌ امروز انقلاب اسلامی به درختی تنومند تبدیل شده که ریشه این بزگی و ایستادگی را باید در دفاع مقدس جست.

 

وی تصریح کرد:‌ دفاع مقدس در حالی برای ایران اسلامی به وقوع پیوست که کشورهای عربی و غربی تجهیزات مورد نیاز را در اختیار عراق قرار می‌دادند و ارتش عراق را سه‌بار به‌طور کامل تجهیز کردند، این در حالی بود که هیچ کمکی به ایران نمی‌شد؛ با این حال‌ ما در زمان جنگ به‌خودباوری دست یافتیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بیان داشت: در دفاع مقدس اگر دو لشگر در برابر هم بودند، نمی‌توانستیم از حماسه‌ حرف بزنیم، اماچون شرایط نابرابر بود باید بگوییم که جوانان ما حماسه آفریدند.

 

گفتنی است، مهندس سید باقر رادمریان، سید شمنم الله زاهدی، حسین محمدخانی، یداله محمودوند،کورش منصوری و ناصر همایی پور، از جمله شهدای مهندس شهرستان خرم آباد هستند که در این مراسم به خانواده‌های آنها لوح یادبود اهدا شد.


پایان پیام/

کد خبر 69818

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =