ایران اسلامی به الگوی ملل آزاده جهان تبدیل شده است

استاندار لرستان با اشاره به نقش حوزه های علمیه در پاسداری از حریم اسلام، افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه عمل به دستورات اسلامی به الگوی ملل آزاده جهان تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، دکتر حبیب الله دهمرده، استاندار لرستان، امروز (5 مهر) در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در حوزه های علمیه این استان، گفت: حوزه های علمیه کشور همواره به عنوان پایگاه اصلی و محوری حراست و پاسداری از حریم اسلام و مکتب اسلامی بوده و هستند.


وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه عمل به دستورات اسلامی به الگوی ملل آزاده جهان تبدیل شده است، به بیداری اسلامی کشور های منطقه اشاره کرد و افزود: در شرایط فعلی که ایران اسلامی به عنوان امید و پایگاه اصلی مسلمانان و ملت های آزاده جهان تبدیل شده، حوزه های علمیه در قامت پشتوانه علمی و عملی نظام، نقش بسیار مهمی دارند.


دهمرده اظهار داشت: امروز در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبری های حکیمانه امام راحل و مقام عظمای ولایت تحولات چشمگیری در حوزه آموزش و تعلیم و تربیت ایجاد شده که باید از این فرصت گرانبها برای افزایش سطح دانش و ظرفیت های علمی و مذهبی جامعه، به خوبی استفاده شود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین و اساسی ترین اقدامات در فراهم کردن مقدمات ظهور، تبعیت از ولایت فقیه و مقام عظمای ولایت است و به همین دلیل هر روز شاهد نزول برکات الهی در عرصه عزت و اقتدار ایران اسلامی هستیم.


دهمرده تصریح کرد: سربازان حضرت ولی عصر (عج) در مراکز علمی کشور به خصوص در حوزه های علمیه مسئولیتی خطیر در فراهم کردن مقدمات ظهور آن حضرت و تحقق پیام جهان شمول اسلام ناب محمدی(ص) بر عهده دارند.

 

وی تاکید کرد: دراین ارتباط طلبه ها و افراد شاغل به تحصیل در حوزه های علمیه باید قدر این نعمت الهی و لباس مقدسی را که جامه پیامبر(ص) و پیامبری است به خوبی بدانند.


پایان پیام/

کد خبر 69805

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =