ایجاد شور و نشاط در جامعه ویژگی مهم نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، پیوند خوب با مردم و ایجاد نشاط در جامعه را اهمیت ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز در سطح کشور دانست و گفت: نمایشگاه کتاب تبریز با حضور یکهزار ناشر گشایش می یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی، با اعلام این مطلب به خبرنگار شبستان در تبریز گفت: در نمایشگاه کتاب امسال همچنین یکصد نمایندگی از کشورهای انگلیس، ترکیه، آذربایجان، هندوستان و کشور های همجوار عربی شرکت می کنند.


علی داننده با اشاره به افزایش تعداد ناشران از 700 ناشر در سال گذشته به یک هزار ناشر در سال جاری گفت: نمایشگاه کتاب امسال از نظر وسعت و حجم کتاب های ارایه شده نسبت به سال های گذشته ارتقای چشمگیری داشته و یک سالن به تعداد سالن های این نمایشگاه افزوده شده است.


داننده گفت: بیش از یکصد هزار عنوان کتاب در موضوعات مختلف علمی، ‌ادبی،‌ تاریخی، فنی و کودکان و همچنین کتب دانشگاهی از انتشارات معتبر دانشگاهی در نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز ارائه می شود.


داننده با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب تبریز پس از تهران مهم ترین و بزرگ ترین نمایشگاه کتاب ایران است، افزود: این نمایشگاه به دلیل پیوند خوب با بدنه مردمی و ایجاد شور و نشاط در جامعه از اهمیت ویژه ای در کشور برخوردار است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همچنین زمان برگزاری این نمایشگاه را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به شروع فصل تحصیل دانش آموزان و دانشجویان و به تناسب نیازهای ایجاد شده در آغاز مهر این نمایشگاه بستر مناسبی برای پاسخگویی به نیازهای این قشر از جامعه است.


وی با اشاره به فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در رابطه با ترویج و تقویت فرهنگ مطالعه گفت: علاوه بر تهیه کتب مورد نیاز کتابخانه‌های عمومی در طول سال، در سال جاری شش میلیارد ریال کتاب رایگان در اختیار گروه های هدف قرار می گیرد که این رقم نسبت به سال گذشته 400 میلیون ریال افزایش دارد.


داننده با بیان اینکه کتاب ها با 40 درصد تخفیف به خریداران ارایه می شود، افزود: 20 درصد از تخفیفات از طریق ناشران و 20 درصد نیز از طریق بن اعمال می شود.

 

وی برنامه های جنبی این نمایشگاه را پرمحتواتر از سال های گذشته عنوان کرد و گفت: خدمات پستی، حمل بار برای ارسال کتاب به خریداران و همچنین همکاری اتوبوسرانی برای تردد راحت تر به محل نمایشگاه از دیگر اقدامات انجام شده برای ارتقای کیفیت و خدمات دهی در نمایشگاه امسال است.


به گفته داننده، نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز از 6 تا 13مهر سال جاری از ساعت 10 صبح تا 20 در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود.


پایان پیام/


 

کد خبر 69804

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =