حضور 17هزار دانش آموز در 145مدرسه ایرانی خارج از کشور

یزدانی از حضور 17هزار دانش آموز در 145مدرسه ایرانی خارج از کشور خبر داد و گفت: این مدارس در 80 کشور دنیا دایر است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، علی اصغر یزدانی، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: هم‌اکنون 17هزار دانش آموز در 145مدرسه در 80 کشور دنیا مشغول تحصیل هستند.
 

وی ادامه داد: ایجاد 10مدرسه جدید در کشورهای عراق و افغانستان از برنامه های در حال اجرای وزارت آموزش و پرورش است.

 

در ادامه قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین‌الملل اظهارکرد: با اضافه شدن این مدارس تعداد مدارس ایرانی در خارج از کشور به 155 مدرسه می رسد.

 

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، وی با بیان اینکه به پشتوانه رئیس جمهور تحولات خوبی در آموزش و پرورش ایجاد شده است، افزود: مدرسه به عنوان زیباترین و محوری ترین کانون گرما بخش خانه خانواده بوده و زمینه ساز ساختن شخصیت افرادی است که می‌توانند هرکدام ستارگان درخشانی در عالم علم، ادب و اخلاق باشند، چرا که ره آورد اولیا و معلمان تربیت و آراسته کردن به زیباترین فضایل اخلاقی فرزندان است.
 

یزدانی خطاب به معلمان خاطرنشان کرد: معلمان با توانمندی و آمادگی خاصی زمینه تعلیم و تربیت بهتر و فراگیری مطلوب تر را فراهم کنندتا به واسطه آن آینده سازان جامعه ما با تکیه براعتماد به نفس و توانمندی‌های خود موقعیتی را در عرصه‌های جهانی و داخلی کسب و در سایه این موقعیت نیازهای خود را که با پیشرفت علمی، فنی و تکنولوژی میسر می شود را برطرف کنیم.
 

پایان پیام/

 

کد خبر 69793

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =