ارسال 200 مقاله به همایش امر به معروف و نهی از منکر در سیره رضوی

دبیر همایش امر به معروف و نهی از منکر در سیره رضوی از ارسال200 مقاله به همایش علمی پژوهشی جلوه های عملی و نظری امر به معروف و نهی از منکر در سیره رضوی با پنج محور در مشهد خبر داد.

سید هاشم غیاثی، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در خصوص همایش علمی پژوهشی جلوه های عملی و نظری امربه معروف و نهی از منکر به خبرنگار شبستان در مشهد گفت: گستره امر به معروف و نهی از منکر در سیره رضوی، اهمیت و ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در سیره رضوی، آسیب شناسی و چالش های امر به معروف و نهی از منکر با بهره گیری از سیره رضوی، بستر ها و لوازم امر به معروف و نهی از منکر، روش ها و راهکارهای احیا و اجرای امر به معروف و نهی از منکر از مهم ترین محورهای این همایش است.


وی با بیان اینکه نخستین همایش سراسری علمی، پژوهشی بررسی جلوه های عملی و نظری امر به معروف و نهی از منکر در سیره رضوی با هدف گسترش و توسعه فرهنگ احیای امر به معروف و نهی از منکر با الگوگیری از سیره رضوی برگزار می شود، گفت: گسترش فعالیت های علمی، پژوهشی مرتبط با سیره ائمه معصومین به ویژه امام رضا (ع) در زمینه امر به معروف و نهی از منکر، شناسایی، تجلیل و حمایت از پژوهشگران و پژوهش های برتر در زمینه امر به معروف و نهی از منکر و کمک به انتشار این آثارو آسیب شناسی روش ها و چالش های اجرای امر به معروف و نهی از منکر از دیگر اهداف این همایش است.


دبیر همایش علمی، پژوهشی بررسی جلوه های عملی و نظری امر به معروف و نهی از منکر در سیره رضوی با بیان این که 224 نویسنده با 200 مقاله در این همایش شرکت دارند، گفت: از این تعداد 113 مقاله توسط بانوان و 111 مقاله توسط آقایان به رشته تحریر درآمده است.


وی تصریح کرد: 71 مقاله از خراسان رضوی، 35 مقاله از مشهد و 94 مقاله از سایر استان ها به دبیرخانه این جشنواره رسیده است که از مقالات ارسالی 54 مقاله در محور گستره سیره امربه معروف و نهی از منکر در سیره رضوی نگاشته شده است.

 

وی افزود: 57 مقاله با موضوع اهمیت و ضرورت امربه معروف و نهی از منکر در سیره رضوی،46مقاله با موضوع روش ها و راهکارهای احیا و اجرای امربه معروف و نهی از منکر و 31 مقاله با موضوع آسیب ها و چالش های امربه معروف و نهی از منکر به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.


وی ادامه داد: 12 مقاله نیز در زمینه بسترها و لوازم امربه معروف و نهی از منکر در سیره رضوی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که این نشان دهنده استقبال از همایش در نخستین سال برگزاری آن است.
 

غیاثی از برگزاری نمایشگاهی از آثار همایش و آثار مرتبط با امربه معروف و نهی از منکر در حاشیه برگزاری این همایش خبر داد و اذعان داشت: 11 نفر داوری آثار رسیده به این همایش را برعهده دارند و نتایج داوری به زودی اعلام می شود.


گفتنی است، همایش علمی پژوهشی جلوه های عملی و نظری امربه معروف و نهی از منکر درسیره رضوی 13 مهر در تالار نور مشهد برگزار می شود. 
  

پایان پیام/

کد خبر 69781

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =