اعزام نورزوي بيش از ۶۰ كاروان دانشگاهيان به عتبات عاليات

خبرگزاری شبستان: رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از اعزام بيش از ۶۰ كاروان دانشگاهيان به عتبات عاليات در نوروز ۱۳۹۷ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد رضا فقيهي؛رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان گفت: در هجدهمين دوره اعزام دانشجويان و دانشگاهيان به عتبات بيش از 95 هزار نفر ثبت نام كردند كه از اين تعداد 17 هزار نفر تا اواسط ارديبهشت به عتبات عاليات اعزام مي‌شوند.

رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان گفت: با توجه به مشغله‌هاي اساتيد دانشگاه ها، كاروان‌هاي نوروزي ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان بيشتر از ميان اساتيد انتخاب شده‌اند و در مجموع بيش از 60 كاروان از دانشگاهيان در ايام نوروز به عتبات عاليات اعزام خواهند شد.

وي از برگزاري جلسه آموزشي و توجيهي براي زائران عتبات يك هفته قبل از اعزام به سفر خبر داد و افزود: علاوه بر همايش استاني، جلسه آموزشي با حضور اعضاي كاروان‌هاي اعزامي حدود يك هفته قبل از سفر در استان ها برگزار مي‌شود.

رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان گفت: زائرين دانشگاهي سه‌شب در نجف اشرف، سه‌شب در كربلاي معلي و يك‌شب در كاظمين اقامت خواهند داشت و به منظور بهره‌برداري بيشتر زائرين از سامرا و كاظمين، درصدد هستيم تعداد روزهاي سفر در كاظمين را افزايش دهيم.

حجت الاسلام والمسلمین فقيهي يادآور شد: با همكاري سازمان حج و زيارت و شركت شمسا مطلوب‌ترين هتل‌هاي موجود در عراق براي زائرين دانشگاهي تدارك ديده شده است. همچنين با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته و همكاري بعثه مقام معظم رهبري در عراق، برنامه‌هاي فرهنگي و زيارتي ويژه‌اي براي كاروان‌هاي دانشگاهي برگزار می شود.

کد خبر 696702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha