دو هزار پایگاه موقت و سیار هلال احمر در خدمت مسافران/ فرهنگسازی برای کاهش تصادفات

خبرگزاری شبستان:رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: دو هزار پایگاه موقت و سیار ایمنی و سلامت و امداد و نجات هلال احمر در خدمت مسافران نوروزی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر کشور در سفر به اصفهان در آیین افتتاحیه طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با اشاره به تلاش هلال احمر در نوروز اظهارداشت: کمک به نیازمندان، اجرای طرح ایمنی و سلامت و امداد و نجات سه طرح مهم این سازمان در نوروز است.

 

وی افزود: دو هزار پایگاه موقت و سیار ایمنی و سلامت و امداد و نجات هلال احمر در خدمت مسافران نوروزی است که جوانان و اعضای هلال احمر در اجرای این طرح از روزهای پایانی اسفندماه تا 15 اسفند همکاری دارند.

 

پیوندی با بیان اینکه طرح امداد و نجات جاده ای از 25 اسفندماه و طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از 27 اسفندماه آغاز شده است، اظهارکرد: در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی 20 هزار عضو جوان هلال احمر در بیش از هزار پایگاه موثت و سیار فعالیت می کنند.

 

وی اضافه کرد: بیش از هزار و 300 پایگاه امداد و نجات در کل کشور برای کمک به حوادث جاده ای و حوادث غیرمترقبه در ایام نوروز ایجاد شده است.

 

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه در پایگاه های ایمنی و سلامت خدمات فرهنگی و بهداشتی همچون تست قندخون و فشارخون انجام می شود، خاطرنشان کرد: در این پایگاه ها با توزیع بسته های فرهنگی سعی در کاهش تصادفات و افزایش ایمنی مسافران داریم.

 

وی به آمار بالای تلفات تصادفات جاده ای اشاره کرد و گفت: برای کاهش تصادفات و تلفات و خسارت های ناشی از آن نیازمند فعالیت های فرهنگی و ارتقای فرهنگ ترافیک هستیم.

 

کد خبر 696620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha