بودجه سال آینده شهرداری شاندیز ۳۷ میلیارد تومان است

خبرگزاری شبستان:شهردار شهر شاندیز با اشاره به اینکه حج سرمایه گذاری در این شهر بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان است، گفت: بودجه سال آینده شهرداری شاندیز ۳۷ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، بهرام نکاحی شهردار شهر شاندیز امروز(۲۷ اسفند) در جمع اصحاب رسانه ضمن تبریک پیشاپیش نوروز باستانی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه متخصصین جامع الموضوع هستند، گفت:شاندیز به سبب رویکرد گردشگری و حجم میلیونی بازدید کنندگان در طول سال نیازمند ایجاد بستر مناسب برای ارئه خدمات به زائران و مجاوران است که به صورت خودجوش و پراکنده اقداماتی رقم خورده است و شامل مراکزی می باشد که عموما خدمات رستورانی از سوی بخش خصوصی انجام می شود.

 

وی با بیان اینکه پروژه های بزرگی در حال احداث هستند که امیدواریم بتوانیم به جامعه بزرگ مخاطبین خدمت نماییم، اظهارداشت:مجموعه پارک طبیعی شاندیز بالغ بر ۴۰ هکتار وسعت دارد و یکی از منحصر به فردترین سایت های شهری است که قابلیت های رودخانه، فضای سبز را دارد که می تواند در حوزه گردشگری شهر زیر ساخت ایجاد نماید.

 

نکاحی با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهر شاندیز در حوزه جذب سرمایه گذار هدف گذاری میان مدت و کوتاه مدت خود را با همکاری سایر دستگاهها انجام داده، افزود: جشنواره میراث ایرانیان که کار مشترکی بین شهرداری و کانوئن افشین است از هدفهای کوتاه مدتی بوده که در حال تحقق است و از ۲۹ اسفند ال ۱۵ فروردین برگزار می شود.

 

شهردار شاندیز با تاکید بر اینکه نهایت همکاری و راهنمایی را از مجموعه میراث فرهنگی شهرستان داشته ایم، ادامه داد:جشنواره میراث ایرانیان با ۹۰ غرفه برگزار می شود و امیدواریم بتوانیم جشنواره ای در خو شان میراث ایرانیان برگزار کنیم همچنین مقدمه ای برای برگزاری جشنواره های دیگر حوزه گردشگری باشد.

 

وی سرمایه گذاری بخش خصوصی در این شهر را بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان دانست و گفت:باید در حوزه جذب سرمایه گذار مدل های مختلفی را ارائه بدهیم لذا شهرداری در سال جاری اداره سرمایه گذاری و جذب مشارکت های را راه انداری کرده و امیدواریم طرح های مصوبی که دارای مجوز هستند را در سال آینده پیگیری و به اجرای آن سرعت بدهیم.

 

رجبعلی صاحبی رئیس شورای اسلامی شهر شاندیز هم در این نشست خبری گفت:شاندیز شهری گردشگری است که سالها میزبان زائران و مجاوران امام رضا(علیه السلام) است و زیر ساختهای فراوانی را در حوزه های مختلف دارد که شورای پنجم در حوزه سرمایه گذاری به دنبال جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای زیرساختها و رونق گردشگری است.

 

وی با بیان اینکه روزانه بیش از ۱۵ هزار اتومبیل سبک و ۱۶۰۰ خودروی سنگین در جاده شاندیز تردد می کنند، افزود: امیدورایم در آینده برای زائران و مجاوران امام رضا(علیه السلام) شهری زیبا بسازیم و در این راستان شورای شهر و شهرداری از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

 

در این نشست محمد دوغانی عضو شورای اسلامی شهر شاندیز هم گفت:شاندیز به عنوان نگین گردشگری خراسان رضوی شناخته شده و یکی از بهترین مناطق خوش اب و هوای کشور است، شاندیز به دلیل داشتن پتانسیل های مختلف به خصوص صنعت غذا و مبلمان شهری و همچنین به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای برگزار کننده جشنواره های خاص مطرح است.

کد خبر 696588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha