المان های نوری در سطح منطقه ۷ نصب شد

خبرگزاری شبستان:معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ از نصب المان های نوری در سطح این منطقه با مضامین نوروزی و بهاری خبر داد.

 

به گزارش خبر گزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 7، عباس مافی با اعلام این مطلب افزود: هفت سین در فضای سبز میدان طالقانی، ریسه در دیواره کناری بزرگراه امام علی (ع)، بادکنک و ساعت در بوستان شهید نیاکی، دوچرخه و بادکنک در بوستان صنوبر، باغ و گل در بوستان آزادگان، طرح تنگ در دو پل سواره رو مسیل باختر و پل عابر پیاده مکانیزه سیدخندان، نمایش تُربتی در مقابل ساختمان شهرداری منطقه و پرنده در مقابل مصلی امام خمینی (ره) پل عابر پیاده جنب خیابان میرعماد از جمله اماکنی است که طرح المان نوری در آنها اجرا شده است.

وی در ادامه از شکوفه باران گل های لاله و شب بو در این منطقه خبر داد و گفت: 10 هزار گل شب بو، 3هزار گل سینره و 113 هزار پیاز گل لاله  در میادین، پارکها و فضای سبز منطقه کاشته شده که به گل دهی رسیده و چشم انداز بسیار زیبایی را در سطح منطقه ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه این اقدام به منظور افزایش کیفیت فضای سبز، زیباسازی و ایجاد چشم انداز مناسب انجام شده، تصریح کرد: کاشت پیازهای لاله در رنگ بندی های متفاوت و زیبا در دستور کار منطقه قرار گرفت تا شهروندان همزمان با فرا رسیدن بهار شاهد زیبائی های هزاران گل لاله باشند.

معاون خدات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 7 با اشاره به اینکه همه ساله با آغاز فصل سرما ، عمليات کاشت پياز گل لاله در منطقه 7 در دستور کار قرارمی گیرد، خاطرنشان کرد: لاله گلی کاملا ایرانی است و در صورتی که پیاز گل‌ لاله پس از اتمام زمان گل ‌دهی از زمین بیرون آورده و در محل خنکی نگهداری شود، می‌توان این گل را تا سه سال مجددا کاشت و از آن لذت برد.

وی در ادامه ازجانمایی 17 تخم مرغ رنگ شده توسط هنرمندان گرافیک و نقاش در سطح این منطقه خبر داد وافزود: مقرر شده تا هفده اثر برگزیده از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران توسط منتخبان این آثار بروی تخم مرغ ها اجرا و در سطح منطقه هفت نصب شود تا در معرض دید شهروندان قرار گیرد.

 

کد خبر 696461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha