صادرات غیرنفتی زمینه  رشد پایدار و توسعه اقتصادی را فراهم می کند

خبرگزاری شبستان: استاندار قزوین گفت: صادرات غیرنفتی، زمینه دستیابی به رشد پایدار و گام برداشتن در مسیر توسعه اقتصادی فراهم می کند، از این رو استان باید با حضور خود در بازارهای مختلف سهم خود را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، عبدالمحمد زاهدی در کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان بیان کرد: آمار مثبت صادرات استان حاکی از تلاش و یکپارچگی تیم اقتصادی فعال در بخش غیر نفتی بوده که این مسئله قابل توجه و تقدیر  است.

 

وی ادامه داد: در کنار کارهای اجرایی برای توسعه صادرات استان، موضوع ظرفیت شناسی و بازاریابی را هم باید به موازات هم پیش برد و با ساختار مناسب و اصلاح شده در زمینه جذب بازارهای خارجی و افزایش میزان صادرات استان اقدام کنیم.

 

استاندار قزوین اضافه کرد: برای سال آینده یک سال صادراتی را برای استان تعریف کنیم تا در حوزه صادرات غیر نفتی کارها را با سرعت بیشتری به جلو ببریم.

 

وی تأکید کرد: تیم صادراتی استان هماهنگی و انسجام خوبی داشته و امیدواریم با اتحاد و همدلی مدیران دستگاه ها شاهد رشد و گسترش بخش صادرات کالا از استان به خارج از کشور در سال های بعد باشیم.

 

زاهدی تصریح کرد: در کنار حوزه تولید، برای حضوری پررنگ و فعال در بازارهای جهانی باید برنامه ریزی مناسبی به عمل آید تا به چشم اندازهای مورد نظر دست بیابیم.

 

وی اعلام کرد: به منظور کمک به صادرکنندگان در سال جاری از همه طرح های نیمه تمامی که محصولات صادراتی دارند، حمایت می کنیم.

 

استاندار قزوین در پایان حرفه ای نبودن نظام صادراتی و ناتوانی تولیدکنندگان کوچک در زمینه صادرات را از مشکلات اساسی در بخش صادرات کشور و استان دانست و اظهار کرد: با حرفه ای کردن حوزه صادرات، تشکیل شرکت های صادراتی به همراه ایجاد اتحادیه و کنسرسیوم می توان به سوی افزایش صادرات و رفع مشکلات صادرات کنندگان پیش رفت و گام های مهم و اساسی را در خصوص تحقق اقتصادی مقاومتی برداشت.

 

کد خبر 696397

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha