«میدان دادن به جوانان انقلابی» راه حل مشکلات کشور/ خانه تکانی دل فراموش نشود

خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مقام معظم رهبری باور دارند که هیچ مشکلی در کشور نیست که با دستان پرتوان این ملت حل شدنی نباشد، گفت: راه حل مشکلات کشور در میدان دادن به جوانان غیور و انقلابی کشور برای فعال کردن موتور اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام محمد مختاری امروز (25 اسفند) در خطبه های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: از سنت های حسنه ایرانیان این است که در پایان سال خانه تکانی می کنیم اما مهمتر از آن باید قلب و دل خود را خانه تکانی و تمیز کنیم و به تقوای خود عمق ببخشیم تا به آرامش و عزت و امید پایدار برسیم.

 

وی با بیان اینکه باید از رستاخیز و بهار طبیعت درس توحید بگیریم، افزود: این بهار به انسان درس معاد می دهد؛ خداوندی که در بهار درختان را زنده می کند در روز رستاخیز انسان ها را نیز زنده خواهد کرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: در بهار طبیعت و در آغاز بهار عبادت و ماه رجب بیایم و جان و دل و روح خود را بهاری کنیم و این با عمق بخشیدن به معارف دین و ایمان ایجاد می شود.

 

حجت الاسلام مختاری با اشاره به اینکه فرصت بهار طبیعت به ما درس معاد و توحید می دهد و باید از این فرصت بهترین استفاده را بکنیم، ادامه داد: عطش جان انسان را معارف ناب دین سیراب می کند نه فرقه های انحرافی.

 

وی با تاکید بر اینکه امروز باید به معارف دین به خوبی عمل شود تا انسانها به جان هم نیافتند، بیان کرد: آنچه انسان را به سعادت می رساند معارف ناب دینی است و بهترین محل بهارستان حوزه های علمیه هستند.

 

امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: پدر و مادرها باید حمایت کنند و فرزندان خود را به حوزه های علمیه بفرستند و این بهترین سرمایه برای خودشان و خانواده ها و جامعه است و امروز باید همه همت کنیم تا حوزه های علمیه تقویت شود و این انقلاب توسط حوزه های علمیه پیروز شد و با سیلی خروشان؛ ریشه طاغوت را کَندند.

 

حجت الاسلام مختاری با تبریک ولادت امام محمد باقر علیه السلام و فرار رسیدن سال نو، گفت: امیدواریم خداوند سال جدید را برای همه سال خیر و برکت و معنویت قرار دهد.

 

به گفته وی امسال، همراه با حوادث تلخ و شیرین بود و عاقلانه این است که مسئولان از حوادث تلخ عبرت و از حوادث خوب درس بگیرند؛ سال 96 عرصه داخلی حماسه حضور مردم نامیده شود اما درسی برای مسئولین است که مبادا در تعهد و پایبندی به آرمانهای انقلاب از مردم عقب بمانند و نباید مرعوب و احساس سستی کنند و باید از مردم جلوتر و پیشتازتر باشند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با تاکید بر اینکه راه حل مشکلات کشور در مذاکره و التماس به کشورهای خارجی و بیگانه نیست، افزود: راه حل مشکلات کشور در میدان دادن به جوانان غیور و انقلابی کشور برای فعال کردن موتور اقتصادی است.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه مردم و مقام معظم رهبری باور دارند که هیچ مشکلی در کشور نیست که با دستان پرتوان این ملت حل شدنی نباشد، ادامه داد: چرا باید دل در گرو بیکانگان داشته باشیم در حالی که هشت سال جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشتیم و اجازه ندادیم یک وجب از خاک کشور به دست بیکانگان بیافتد.

 

وی بیان کرد: این در شأن ملت ایران نیست که وابسته بیگانگان باشد و ملت ایران ارتباط عزتمندانه را قبول دارد اما التماس ذلیلانه را هرگز نمی پذیرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه به عمق نفوذ و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: فتنه آل سعود و استکبار با شکست مواجه می شود.

 

حجت الاسلام مختاری با اشاره به اینکه آمریکا در منطقه خاورمیانه به دنبال منافع نامشروع و سلطه بر منطقه است، عنوان کرد: ملت ایران اسلامی هرگز اجازه سلطه امریکا و وهابیت مزدور نمی دهد و ما امریکا را زیر پا می گذاریم اما هرگز آموزه های قرآن و اهل بیت علیه السلام را زیرپا نمی گذاریم.

 

وی به تلخی های امسال از جمله زلزله کرمانشاه، کشتی سانچی و سقوط هواپیمای تهران- یاسوج اشاره کرد و افزود: همه این حوادث درس عبرتی است که دنیا قابل اعتماد نیست و فناپذیر است؛ نباید به دنیا دل ببندیم و مسئولان باید ریشه حوادث تلخ را بررسی و با دقت پیگیری کنند تا دیگر شاهد تکرار این مسائل نباشیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند افزود: در عرصه بین المللی امریکا و اروپا بعد از برجام به آن پایبند نبودند و ثابت کردند که به دنبال براندازی نظام اسلامی هستند نه رابطه دوستانه؛ مسئولان باید توجه داشته باشند دوباره گرفتار فتنه و فریب دشمن نشوند و ملت ایران اجازه امضای برجام دیگری را به هیچ دولتی نخواهد داد.

 

حجت الاسلام مختاری با تاکید بر اینکه باید به سمتی برویم که مردم مطالبه گر فعال و حق طلب باشند و این مهم در جامعه نهادینه شود، گفت: امروز متاسفانه سکوتی زشت بر جامعه در برابر بی تدبیری و بی عدالتی حاکم شده است.

 

وی بیان کرد: باید اعلام برائت کنیم و فریاد خود را علیه مرعوبیت در برابر دشمنان، علیه اشرافی گری، تبعیض ها و عدول از آرمان های انقلاب فریاد خواهیم زد.

 

امام جمعه موقت بیرجند افزود: هرگز اجازه نخواهیم داد امریکا و ال سعود به شجره طیبه اسلام که پشت آن خون هزاران شهید است کمترین آسیبی برساند؛ ما از جان خود می گذریم اما هرگز از حمایت از ولایت فقیه و اسلام و انقلاب دست بر نخواهیم داشت.

 

وی بر تبیین مسائل برای مردم برای جلوگیری از سکوت و بی تفاوتی آنان تاکید کرد و گفت: سکوت و بی تفاوتی خیانت است و باید مردم مطالبه گر و فعال باشند.

 

 

 

کد خبر 696100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha