تعلق خاطر مردم به شهرمان را تقویت کنیم/ هویت‌های گذشته شهر را بیشتر زنده نگه داریم

خبرگزاری شبستان: شهردار بندرعباس گفت: جهله به عنوان یک هویت اصلی و وابسته اجتماعی زندگی ما، از گذشته تا به امروز بسیار ارزشمند بوده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از هرمزگان و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در آیین اختتامیه جشنواره جهله نگاری نوروزی با بیان اینکه هنرهایی که بتواند خود را نشان بدهند و برای مردم ملموس باشد، اثر بخش‌تر خواهند بود، گفت: کاری که این عزیزان هنرمند انجام دادند، خود نشان از هویت این منطقه و این شهر است و هر چه این عوامل باعث تعلق خاطر بیشتر باشد، گرایش مردم را به خود بیشتر جلب خواهد کرد.

 

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه از دو نظر این کار قابل تقدیر و تشکر است، ادامه داد: جهله به عنوان یک هویت اصلی و وابسته اجتماعی زندگی ما، از گذشته تا به امروز بسیار ارزشمند بوده و هم تصویر‌سازی‌های زیبای سنتی، بومی و محلی ما که در این چند روز شاهد هنرنمایی هنرمندان عزیز بودیم.

 

وی با تاکید اینکه نمره همه این عزیزان هنرمند بیست است، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با کمک همه تعلق خاطر مردم به شهرمان را تقویت کنیم و هویت‌های گذشته شهر را بیشتر زنده نگه داریم، تا بتوانیم شهری زیباتر، و در خور شأن مردم عزیزمان بسازیم.

 

 

امینی زاده با تقدیر از انجمن هنرهای تجسمی، به خاطر ایده خوب و ارزشمند، مشارکت ستودنی سازمان سیما  و منظر  و فضای سبز شهری و منطقه سه شهرداری بندرعباس، افزود: با نگاه فرهنگی اعضای محترم شورای اسلامی شهر بندرعباس در دوره پنجم به شهر، بر آن هستیم تا به لحاظ سخت افزاری، نرم افزاری و برنامه‌های خاص مثل این جشنواره‌های ارزشمند، حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی شهر را تقویت کنیم.

 

مصطفی خادم، رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گفت: برای تغییر در فضاهای شهری باید با خلاقیت، نوآوری و عدم کپی برداری به این مهم دست پیدا کنیم.
 

وی افزود: مدیریت زیباسازی و سازمان پارک‌ها و فضای سبز باهم ادغام شدند و تحت عنوان سازمان سیما، منظر و فضای سبز فعالیت می‌کنند.

 

 

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز در ادامه افزود: برای تغییر در فضاهای شهری و ساختن شهری خاص و ویژه باید با خلاقیت، نوآوری و عدم کپی برداری به این مهم دست پیدا کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه هنرمندان بومی ما، قوی، ملی و حتی جهانیند، تصریح کرد: این سازمان از هنرمندان بومی حمایت و با همراهی این عزیزان به خلق آثار فاخر، که ریشه در فرهنگ این خطه داشته باشد، خواهد پرداخت.

 

خادم با اشاره به اینکه تا ایده‌ال‌های زندگی شهری، نیازها و شهری شایسته شهروندان فاصله داریم، بیان کرد: تلاش همکاران ما در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برای بهبود و ارتقا کمی و کیفی محیط‌های شهری ادامه خواهد یافت.

 

 

این مقام مسئول دید علمی و مشارکت شهروندان در ایجاد شهری زیبا و مکانی برای زندگی بهتر را ضروری دانست و افزود: در این‌مسیر تنگناها و مشکلات زیادی وجود دارد که با همراهی شهروندان و تلاش مجموعه شهرداری بندرعباس این مهم به نتیجه خواهد رسید.

 

نخستین جشنواره جهله نگاری نوروزی در بوستان سورو بندرعباس با هدف خلق آثار هنری و جهت ایجاد شور و نشاط در جامعه و زینت‌بخشی به فضای شهری به همت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس با همکاری هنرمندان رشته هنرهای تجسمی، برگزار شد.

 

 

در این جشنواره شرکت‌کنندگان در دو بخش تصویرسازی بر روی جهله و تصویرسازی بر روی قالب جهله ( دو بعدی ) با هم به رقابت پرداختند.

 

 

 

کد خبر 696097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha