آغاز بکار رسمی طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۷ در هرمزگان/ الحاق سه فروند شناور جدید به ناوگان مسافری دریایی

خبرگزاری شبستان: دفتر ستاد اجرایی طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۷ هرمزگان با حضور وزیر راه و شهرسازی در پایانه مسافری بندر شهید حقانی، افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، عباس آخوندی همچنین طی نشستی در بزرگترین بندر مسافری ایران، با دست اندرکاران طرح نوروزی سفرهای دریایی نیز از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.

 

وزیر راه و شهرسازی در ادامه برنامه حضور خود در بندر شهید حقانی با حضور بر روی یکی از شناورهای مسافری، ضمن خوش آمدگویی به مسافران و تقدیم شاخه گل به آنان، سفری خوش و ایمن را برای همه میهمانان نوروزی آرزو کرد.

 

این مسافرین در نخستین روز از طرح نوروزی قصد عزیمت از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری قشم را داشتند.

 

دکتر آخوندی سپس در مراسم الحاق سه فروند شناور جدید به اسامی کیهان پیشرو، اطلس پیشرو و قشم پیشرو  هر کدام با ظرفیت حمل 112 نفر مسافر به صورت درجا در هر سفر دریایی نیز شرکت کرد.

 

اله مراد عفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: این سه فروند شناور با ظرفیت مجموع 336 صندلی از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر تامین مالی شده و با بهره برداری از آنها توسط بخش خصوصی برای ترابری ایمن مسافران دریایی در مسیرهای بندرعباس – قشم – هرمز- لارک فعالیت خود را آغاز کردند.

 

وی افزود: با الحاق این سه فروند شناور جدید مسافری، تعداد شناورهای فعال مرکز استان هرمزگان که در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 97 مشارکت دارند، از 38 فروند در گذشته به 41 فروند و ظرفیت مجموع 4 هزار و 372 صندلی در وضعیت فعلی افزایش یافته است.

 

ساختمان پایانه مسافری بندر شهید حقانی با زیربنای۳۵۰۰متر مربع، دارا بودن سه سالن با ظرفیت ۶۶۰ صندلی و صرف هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی، اسفندماه دو سال پیش(94) با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

 

بزرگترین پایانه مسافری دریایی ایران دارای دوسالن جداگانه برای مسافران قشم و هرمز و یک سالن ترانزیت است که امکان تهیه بلیت الکترونیکی و اینترنتی، غرفه معرفی هتل ها و اماکن گردشگری، دفاتر خدمات توریستی و ... فعال شده است.

 

گفتنی است، در روزهای معمولی از بندر شهید حقانی به مقصد جزایر هرمز و قشم و بالعکس حدود ۱۲هزار نفر و در تعطیلات نوروزی نزدیک به ۳۵هزار نفر مسافر دریایی در روز توسط پیشرفته ترین شناورهای مسافری کشور جابجا می شوند.

 

 

کد خبر 696095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha