۷۰ گروه جهادی به مناطق محروم خراسان جنوبی اعزام می شوند

خبرگزاری شبستان: رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۷۰ گروه جهادی طی نوروز ۹۷ به مناطق محروم استان اعزام می شوند، گفت: تفاهم نامه ای بیش از یک میلیارد تومان بین بسیج سازندگی استان و آستان قدس منعقد شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، مهدی هنری امروز (21 اسفند) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بسیج سازندگی در سه حوزه از جمله حوزه عمرانی و محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی و اشتغال و اردوهای جهادی فعالیت می کند.

 

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی مجری پروژه های عمرانی است، گفت: در سال های اخیر اعتبارات پروژه های عمرانی کاهش یافته بود و در سال 96 برای 20 پروژه عمرانی در استان 2 میلیارد و یکصد میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی در ادامه بیان داشت: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه 50 درصد از اعتبارات 20 پروژه عمرانی را تامین کرد و مابقی این اعتبارات از طریق خیرین تامین شد.

 

هنری با اشاره به اینکه در سال جاری، 50 پروژه محرومیت زدایی با اعتبار 2 میلیارد تومان در استان داشتیم، ادامه داد: این پروژه ها تاکنون 90 درصد پیشرفت داشته است و مقرر شده تا در اوایل اردیبهشت 97 به بهره برداری برسند.

 

وی با توجه به برگزاری همایش چوپانان در استان گفت: این همایش برای اولین بار در خراسان جنوبی برگزار شد و افراد تجلیل شده کسانی بودند که نقش به سزایی در اقتصاد مقاومتی و تولید دام در استان داشته اند و در سال آینده بخش دیگری از این افراد تجلیل خواهند شد.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی به اقدامات فرهنگی این سازمان اشاره کرد و افزود: برای اجرای کارهای فرهنگی یک میلیارد تومان در نظر گرفته ایم که امیدواریم تخصیص پیدا کند.

 

هنری با بیان اینکه 81 پروژه عمرانی با اعتبار 5 میلیارد و 500 میلیون تومان در سال 96 با مشارکت قرارگاه پیشرفت و آبادانی تعریف شده بود، ادامه داد: این پروژه ها تاکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پیش بینی می شود که در اردیبهشت 97 افتتاح شوند.

 

وی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی استان با آستان قدس رضوی در سال 96 تفاهم نامه ای منعقد کرده است، گفت: این تفاهم نامه در خصوص پروژه های منابع آبی با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان است.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان داشت: آستان قدس رضوی از ابتدای سال 96 در برخی از دهستان های خراسان جنوبی در خصوص محرومیت زدایی ورود پیدا کرده است و دهستان های لانو سربیشه، گزیک درمیان و بندان شهرستان نهبندان از جمله این روستاها هستند و در یک ماه گذشته آستان قدس رضوی در دهستان زیرکوه نیز فعالیت خود را آغازکرده است.

 

هنری به تفاهم نامه بسیج سازندگی استان با بانک انصار اشاره کرد و افزود: بانک انصار طی این تفاهم نامه قبول کرده است تا اعتبار لازم برای ساخت 4 باب مدرسه و 3 خانه بهداشت در سطح استان را تامین کند.

 

وی با بیان اینکه اولین واحد تولید قطعات بتنی در استان طی دو ماه آینده افتتاح می شود، گفت: 4 و 800 نفر را در سال 96 در حوزه های مختلف از جمله کارآفرینی و مشاغل خانگی آموزش داده ایم و 346 کارگاه با تسهیلات 4 میلیارد تومان با سود 4 درصد در استان طی سال 96 راه اندازی شد.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار داشت: در راستای پرورش شترمرغ در استان تفاهم نامه ای سه جانبه بین بسیج سازندگی استان، آستان قدس رضوی و شرکت تعاونی سربیشه منعقد شد که این پروژه به اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان هزینه دارد و تاکنون 50 تا یکصد نفر عضوگیری کرده ایم.

 

هنری با اشاره به اینکه طرح تشکیل صندوق های روستایی اجرایی می شود، گفت: با کمک قرارگاه جوادالائمه (علیه السلان) یکصد و 91 نفر از بهبودیافتگان موادمخدر را برای کسب مهارت شناسایی کردیم و از این تعداد 10 نفر مشغول به کار شده اند.

 

وی با توجه به اینکه 4 گروه جهادی غیربومی و 68 گروه جهادی بومی در نوروز 97 به مناطق محروم استان اعزتم می شوند، افزود: 14 هزار نفر در قالب 920 گروه جهادی بومی و 22 گروه جهادی غیربومی طی سال 96 در مناطق محروم استان حضور یافتند.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی در پایان با بیان اینکه 209 گروه جهادی سطح بندی شده در استان وجود دارد، گفت: طرح GIC را برای افزایش اثربخشی گروه های جهادی اجرایی خواهیم کرد.

 

 

کد خبر 695423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha