رواج دوباره مجموعه‌«آی قصه قصه قصه»

خبرگزاری شبستان:هفت جلد کتاب از مجموعه‌ی «آی قصه قصه قصه» با هدف حفظ و ترویج سنت قصه‌گویی بازنشر شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مجموعه به کوشش زهره پریرخ و شراره وظیفه‌شناس گردآوری شده است و مشتمل بر داستان‌های متنوع برای گروه سنی 7 تا 10 سال است.

در مقدمه‌ی این مجموعه آمده است: «هر چند امروزه از کرسی‌های گرم و محفل‌های دوستانه و صمیمانه در شب‌های سرد زمستان که قصه‌گویی بخشی از آن را پر می‌کرد، کمتر نشانی می‌یابیم، اما می‌توان این سنت را در جمع‌ها و موقعیت‌های مناسب دیگری به کار بست و از مزایای آن سودها جست. یکی از مکان‌های مناسب قصه‌گویی، کتابخانه‌ها هستند. قصه‌گویی در کتاب‌خانه، یک فعالیت جمعی شیرین و پرتحرک است که ضمن ایجاد ارتباطی زنده و نزدیک میان قصه‌گو و مخاطب به وسیله‌ی قصه، سنت قصه‌گویی را بقا و غنا می‌بخشد.»

در این مجموعه از منابعی همچون کیهان بچه‌ها، پیک، نشریات و کتاب‌های خارجی و قدیمی استفاده شده است.

گفتنی است که تصویرگری این کتاب‌ها را زهره پریرخ بر عهده داشته‌ است و قیمت هر کدام از آن‌ها 3هزار و 500 تومان است.

این کتاب‌ها مناسب برای علاقه‌مندان به قصه‌گویی، پدر و مادرها و معلمان مدارس و مربیان کودک و قابل خریداری از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سراسر کشور است.

شمارگان کتاب‌های «آی قصه قصه قصه» تاکنون به ترتیب به 218هزار نسخه، 108هزار نسخه، 98هزار نسخه، 63هزار نسخه، 68هزار نسخه، 78هزار نسخه و 60هزار نسخه رسیده است.

کد خبر 695373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha