«آن‌چه شما مي‌گوييد، آن‌چه پزشك مي‌شنود» را بخوانید

خبرگزاری شبستان:«آن‌چه شما مي‌گوييد، آن‌چه پزشك مي‌شنود» اثر«دنیل افری» با ترجمه معتمد افروز را انتشارات« قطره» چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان،  در بخشی از این اثر می خوانیم:«نيازي نمي بينم که پزشکم مرا دوست داشته باشد؛ انتظار هم ندارم همراه من عذاب بکشد؛ وقت زيادي از پزشکم نمي خواهم؛ فقط پنج دقيقه به وضعيت من فکر کند، تمام ذهنش را به من بسپارد، در يک فاصله‌ي کوتاه به من بپيوندد، همراه جسمم روحم را جست‌و‌جو کند و بيماري‌ام را بفهمد، زيرا هر انساني به شيوه‌ي خودش بيمار مي شود. بسياري از بيماران با نااميدي از اتاق پزشک خارج مي‌شوند. اما آن‌چه از «صرفاً نارضايتي» مهم تر است، اين است که پزشک نتواند تشخيص درستي بدهد يا آن‌ها را درست درمان کند. پزشکان نيز به همين ميزان از دشواري چيدنِ قطعاتِ پازل داستان بيماران درمانده مي شوند، به‌خصوص براي آن‌هايي که علايم پيچيده و مرموزي دارند. با رشد بيش‌تر علم پزشکي و چندگانه و پيچيدهترشدن بيماري?ها، فاصله‌ي ميان آن‌چه بيمار مي‏ گويد و آن‌چه پزشک مي شنود، يا برعکس، چشمگيرتر مي شود. من نگارش اين کتاب را با هدف بررسي رابطه‌ي ميان بيماران و پزشکان و کاوش در نحوه‌ي انتقال يک داستان از يک طرف به طرف ديگر آغاز کردم... »

«آن‌چه شما مي‌گوييد، آن‌چه پزشك مي‌شنود» اثر«دنیل افری» با ترجمه مهتمد افروز را انتشارات قطره چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

کد خبر 695348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha