ظرفیت های بومی و فرهنگی استان ها تقویت می شود

خبرگزاری شبستان: معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت ظرفیت های بومی و فرهنگی استان ها را از تاکیدات این وزارتخانه خواند و گفت: مدیری که در این حوزه منصوب می شود، ظرفیت های بومی را تقویت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، سید هادی حسینی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز(21 اسفند) در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: برنامه محوری بودن حوزه فرهنگ و نگاه آمایشی رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت تدبیر و امید است.

 

وی با اشاره به اینکه مبانی مذهبی، جریان دینی و فعالیت های مبنتی بر اصول قرآنی جزو اولویت های این وزارتخانه محسوب می شود، گفت: توجه به فرهنگ غنی اسلامی با تکیه بر مبنای اخلاقی و تکیه بر فرهنگ غنی ایرانی در دستور کار متولیان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

 

حسینی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است و بر منبای فرهنگی پایه گذاری شده است، تصریح کرد: پیوند بین تمدن گذشته و امروز کشور بسیار مهم است.

 

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های بومی و فرهنگی هر استان برای وزارتخانه مهم است، گفت: هر مدیری که منصوب می شود ظرفیت های بومی را تقویت کند.

 

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت بزرگداشت مشاهیر فرهنگی تاکید کرد و افزود: لازم است بزرگان عرصه فرهنگ و هنر و علمای دینی مورد تکریم قرار گیرد.

 

حسینی با یادآوری اینکه پرهیز از سیاست زدگی از تاکیدات این وزارتخانه است، گفت: فرهنگ تمایل به جناح و گروه را نمی پذیرد، به نگاه سیاسی هنرمندان کاری نداریم و دوست داریم آداب و رسوم ایران را زنده نگه داریم.

 

وی ادامه داد: یکی از ضعف های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عدم توجه کافی به نهاد و موسسات فرهنگی در استان هاست و این موضوع در دستور کار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است.

 

به گفته معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فرهنگ در جامعه غریب واقع شده است، افزود: اگر جامعه اخلاقی باشد و حقوق دیگران رعایت شود، ماموریتی که بر دوش پیامبران نهاده شده، روی زمین نمی ماند.

 

 

کد خبر 695329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha