آغاز ثبت نام اعتکاف به صورت اینترنتی در چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری شبستان: سرپرست معاونت فرهنگی اداره كل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از آغاز ثبت نام اعتکاف به صورت اینترنتی در چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: سایت ثبت نام اعتکاف در استان از امروز شنبه ۱۲ اسفند فعال است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، حجت الاسلام عزیز الله میراحمدی، سرپرست معاونت فرهنگی اداره كل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری امروز‌(۱۲ اسفند) در نشست ستاد اعتکاف که در اداره كل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری برگزار شد، گفت: طبق هماهنگی با مسئول سایت اعتکاف این سامانه از شنبه 12 اسفند  فعال است و به مرور لیست مساجد شهرستان ها و روستاهای استان به این سامانه ثبت نام اعتکاف اضافه می شود.

 

وی افزود: ادارات شهرستانی با معرفی یک نفر به عنوان رابط سامانه، به پیشرفت کار و تجمیع کردن اطلاعات و آمار و ارقام کمک شایانی می کنند.

 

سرپرست معاونت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره كل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: با هماهنگی های به عمل آمده با نهاد نمایندگی ولایت فقیه در دانشگاه ها و همچنین مسئول تشکل های دانش آموزی در اداره آموزش و پرورش، پیش بینی می شود امسال اعتکاف دانشجویی و دانش آموزی هم برگزار شود

 

وی با اشاره به اینکه اعتکاف فرصتی مناسب است تا جوانان و نوجوانان ما به دشمنان انقلاب و دین اسلام ثابت کنند، پای دین و اعتقادات خود هستند، بیان کرد: اعتکاف اثرات بسیار خوبی بر جامعه ما دارد و همان گونه که تا کنون جوانان و نوجوانان ما در برهه های مختلف به خوبی ظاهر شده اند، در اعتکاف امسال هم شاهد استقبال خوب آن‌ها هستیم.

 

حجت الاسلام میراحمدی با اشاره به زمان اعتکاف که از 11 تا 13 فروردین 97 شروع می شود گفت: کسانی که امسال معتکف می شوند، حضورشان بیانگر این است که حاضرند از همه چیز خود در راه خدا بگذرند و باید دانست اعتکاف از یک سو نماد مبارزه با استکبار و از سوی دیگر پاسداشت ارزش های دینی و اسلامی است.

 

وی با تأکید بر اینکه اعتکاف بهترین زمان برای مقابله با جنگ نرم دشمنان تا بن دندان مسلح دین و انقلاب است، گفت: با توجه به اینکه دشمنان با قدرت رسانه و گسترش فضای مجازی و اینترنت بر روی جوانان تمرکز کرده‌اند تا نسبت به باورهای دینی و معنوی در آنها سستی ایجاد کنند و با وجود فرقه ها و نحله های مختلف سعی در مقابله با دین اسلام را دارند، مراسمی مانند اعتکاف تمامی برنامه‌ریزی‌های آنها را خنثی می‌کند.

 

حجت الاسلام میراحمدی گفت: یکی از مهم‌ترین وظایفی که هر فرد در زندگی دارد، افزایش بنیه علمی و اعتقادی خود است، فرصت هایی همچون اعتکاف که انسان وقت کافی برای عبادت و بندگی دارد، بهترین زمان برای خود سازی و خدا شناسی است.

 

وی یادآور شد: علاقه مندان از امروز 12 اسفند می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.etekafchb.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 

کد خبر 693178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha