ساختمان نا ایمن  ۱۹طبقه در خیابان آزادی پلمپ شد

خبرگزاری شبستان: ساختمان نا ایمن ۱۹ طبقه در خیابان آزادی تقاطع خیابان جمالزاده جنوبی واقع در محدوده ناحیه ۳ شهرداری منطقه ۱۱ به دلیل عدم مقاومت سازه ای و اجتمال ایجاد خطر جانی با دستور قضایی پلمپ شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، ساختمان نا ایمن ۱۹ طبقه در خیابان آزادی تقاطع خیابان جمالزاده جنوبی واقع در محدوده ناحیه ۳ شهرداری منطقه ۱۱ به دلیل عدم مقاومت سازه ای و اجتمال ایجاد خطر جانی با دستور قضایی پلمپ شد.

فرشاد داودی شهردار ناحیه 3 این منطقه در این باره گفت: ساختمان 19 طبقه در حال ساخت به دلیل این که دارای مشکل عدم مقاومت سازه ای بود؛ با پیگیری های اداره حقوقی به منظور رفع خطر و تأمین جانی ومالی ساکنین آینده و شهروندان تا رفع کامل خطر و انجام راهکارهای تقویت مقاومت ساختمان پلمپ شد.

داودی افزود: با توجه به مکاتبات سازمان مدیریت بحران و پس از تعیین شرکت مشاور در خصوص اجرای مقاومت سازه ای برای ساختمان معروف به پلاک 201 در خیابان آزادی نبش جمالزاده شمالی ، مقرر شد این شرکت با هزینه مالک اقدام به مقاوم سازی کند که این اقدام برای طبقات سوم تا نوزدهم انجام شده است. اما طبقات منفی 1و 2 و نیز اول تا سوم علی رغم فروش واحدها توسط مالک ، تاکنون هیچ اقدامی مبنی بر مقاومت سازه انجام نداده اند.

به گفته شهردار ناحیه 3 منطقه 11 این ساختمان نوساز که هنوز از شهرداری پایان کار نگرفته و مراحل پایانی ساخت خود را می گذراند؛ به دلیل عدم همکاری ذی نفعان طبقات یاد شده ؛ موضوع چندین بار در منطقه مطرح و به کمیسیون رفع خطر ارجاع داده شد که با توجه به گزارش های شرکت مشاور و نیز کارشناس فنی شهرداری رأی به پلمپ و تعطیلی ساختمان و الزام مالک به اجرای مقاومت سازه ای صادر شد و متأسفانه علی رغم اخطارهای مکرر اقدامی در مورد رفع خطر طبقات منفی  یک و دو و اول تا سوم انجام نشده است.

داودی خاطر نشان کرد: طی روز گذشته و امروز تعطیلی و پلمپ این ساختمان با دستور قضایی از معاونت دادستانی و سرپرست دادسرای ویژه شهرداری ها طی دو مرحله انجام شد.

کد خبر 693166

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha