۴۵ پایگاه امدادی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در طرح نوروزی ۹۶ فعال است

خبرگزاری شبستان:معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: ۴۵ پایگاه امدادی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در طرح نوروزی ۹۶ فعال است و روزانه ۳۳۹ نیروی عملیاتی در این پایگاه‌ها مستقر هستند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد و به نقل از ستاد خبری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، اسماعیل بهمن‌ آبادی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اظهار داشت: هفدهمین دوره طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر همزمان با سراسر کشور در خراسان رضوی آغاز شد و این طرح از ۲۵ اسفند ماه ۹۵ تا ۱۵ فروردین ماه ۹۶ اجرا می‌شود.

 

وی افزود: در این طرح ۲۵ پایگاه ثابت جاده‌ای، ۱۷ پایگاه موقت، ۲ پایگاه کوهستان و یک پایگاه امداد هوایی فعال شده است و در مجموع ۴۵ پایگاه امدادی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در این ایام فعال است و روزانه ۳۳۹ نیروی عملیاتی در این پایگاه‌ها مستقر هستند.

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ادامه داد: در ایام نوروز ۹۶، ۴۵ پایگاه در ۲۲ شعبه با ۴۲ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۳۵ دستگاه خودروی کمک‌دار، یک دستگاه بالگرد، ۲۱ خودروی نجات و ۲ خودروی ارتباطات، ۲۷۴ نیروی نجاتگر نفر روز، ۱۸۴ نیروی امدادگر و ۸۸ پرسنل اداری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به‌صورت شبانه‌روزی فعال هستند.

 

بهمن‌ آبادی تصریح کرد: در شانزدهمین دوره طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر که از ۲۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ماه ۹۵ اجرا شد ۱۵۲ حادثه، ۸۹۰ حادثه دیده، ۳۲۷ مصدوم، ۱۳۸ مصدوم انتقالی، ۳۱ مصدوم سرپایی و ۸ فوتی در خراسان رضوی داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن که از ۲۵ اسفند ماه ۹۳ تا ۱۵ فروردین ماه ۹۴ اجرا شد خوشبختانه به ترتیب با کاهش آماری ۳۲.۴، ۱.۷، ۴۰.۸، ۴۴.۵، ۷۱ و ۵۵.۵ همراه بود و امیدواریم که این کاهش آماری را در هفدهمین دوره طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر شاهد باشیم و این آمار به صفر برسد.

 

وی تأکید کرد: از زمان آغاز هفدهمین دوره طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر تاکنون ۱۳ حادثه، ۴۷ حادثه دیده، ۴۳ مصدوم، ۱۴ مصدوم انتقالی، ۳ مصدوم سرپایی و یک فوتی داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۶ حادثه، ۱۷ حادثه دیده، ۱۰ مصدوم، ۷ مصدوم انتقالی و یک فوتی بود با رشدهای ۱۱۶.۶، ۱۷۶.۴، ۳۳۰، ۱۰۰ و صفر درصدی همراه بوده است.

 

بهمن‌آبادی تصریح کرد: در طرح امداد و نجات وظیفه اسکان اولیه در راه ماندگان را داریم و طرح ملی ایمنی و سلامت هم در جهت اجرای کمپین سفر ایمن و سالم و نه به تصادفات جاده‌ای توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اجرا می‌شود.

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در رابطه با برنامه‌های شاخص طرح نوروزی، گفت: ۳ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۵۰ نیروی نجاتگر و امدادگر در برنامه‌های سال تحویل و سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی حاضر هستند تا در صورت نیاز امدادرسانی لازم و به‌موقع را داشته باشند.

کد خبر 618077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha