آغاز ثبت نام شورای شهر تهران

خبرگزاری شبستان: ثبت نام از داوطلبان شورای اسلامی, تهران, ری و تجریش امروز ۳۰ اسفند در فرمانداری تهران، ری و تجریش از ساعت ۸ صبح آغاز شده و تا ۶ فروردین ادامه دارد کخ در ساعلت اولیه بیش از ۱۵۰ نفر برای ثبت نام مراجعه کردند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان مستقر در فرمانداری، ثبت نام از داوطلبان شورای اسلامی, تهران, ری و تجریش امروز 30 اسفند در فرمانداری تهران، ری و تجریش از ساعت 8 صبح آغاز شده و تا 6 فروردین ادامه دارد.

صلاحیت داوطلبان پس از ثبت نام توسط هیات های نظارت مجلس بررسی خواهد شد.

بنا براین گزارش انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت برگزار خواهد شد. تعداد اعضای شورای اسلامی شهر تهران از 31 نفر به 21 نفر در این دوره کاهش می یابد و بر همین اساس در سایر کلان شهرها نیز تعداد اعضای شورای شهر تقلیل یافته است. از مسئولیت و وظایف شورای شهر مدیریت شهری و حل مسائل و مشکلات شهری است.

اسامی نهایی داوطلبان شورای شهر در تاریخ 20 اردیبهشت منتشر شده و زمان تبلیغات نیز از 21 تا 27 اردیبهشت به مدت یک هفته خواهد بود.

فرهاد تجری،‌ سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات شورای های اسلامی کشور نیز در این زمینه اعلام کرد: مجموعا 132 شهر با تعداد کرسی 7 عضو و 34 شهر با تعداد 9 عضو در کل کشور وجود دارد.

وی گفت: مجموعا 132 شهر با تعداد کرسی 7 عضو و 34 شهر با تعداد 9 کرسی عضو در کل کشور وجود دارد و در جلسه ای که با وزارت کشور داشتیم مقرر شد با توجه به تعداد محدود صندوق های الکترونیکی, در تعداد متناسبی از این شهرها امکان رای گیری الکترونیکی فراهم شود به طوریکه در هر شعبه اخذ رای امکان حداقل 3. و حداکثر 5. صندوق الکترونیکی پیش بینی شود.

کد خبر 618065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha