شورای حل اختلاف نماد مردمی بودن دستگاه قضایی است

خبرگزاری شبستان: رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: شورای حل اختلاف نماد مردمی بودن دستگاه قضایی است .

به گزارش خبرگزاری شبستان در البرز، به نقل از روابط عمومی دادگستری این استان، احمد فاضلیان رئیس کل دادگستری استان البرز در آیین تقدیر از قضات شورای حل اختلاف که در سالن جلسات دادگستری کل استان برگزار شد با بیان خدماتی که شوراهای حل اختلاف در راستای وظایف محوله برای آن داشته‌اند گفت: شورای حل اختلاف استان البرز با وجود کمبودها و مشکلاتی که گریبانگیر آن است ولی برای خدمات‌رسانی مطلوب با کمترین امکانات برنامه‌ریزی‌های خوبی داشته و اعضای آن نیز دلسوزانه فعالیت می‌کنند.

 

وی با اشاره به اجرایی شدن قانون جدید شوراهای حل اختلاف افزود: استان در استای اجرایی کردن برنامه‌های ابلاغی قوه قضائیه، جذب نیرو و قانون جدید شوراهای حل اختلاف سرعت عمل قابل قبولی داشته و اکنون در بسیاری از آیتم‌های در نظر گرفته شده برای ارزیابی عملکرد شوراها، جزو استان‌های برتر کشور است.

 

رئیس کل دادگستری استان البرز انتقاد به شوراهای حل اختلاف را ناشی از عدم توجه به ظرفیت‌های آن دانسته و متذکر شد: ورود بخشی از مردم و افراد عادی جامعه به حلقه دادرسی در بدنه دستگاه قضایی، اتفاق مبارک و دارای برکات فروانی است که می‌توان در راستای افزایش آشنایی مردم با مشکلات و سختی‌های قضات در دادرسی‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های نهفته مردمی از آن استفاده کرد.

 

وی شورای حل اختلاف را نماد مردمی بودن دستگاه قضایی عنوان کرد و گفت: اینکه مردم آگاهی یابند قاضی با اینکه مستاجر است ولی به پرونده‌های میلیاردی با کمترین خطا در تشخیص و بدون لغزش رسیدگی می‌کند چون با خدای خود معامله کرده‌ تاثیری زیادی در بالا بردن سطح اعتماد آن‌ها به دستگاه قضایی دارد.

 

فاضلیان در پایان یادآور شد: تاکنون تجربه ثابت کرده در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و حتی علمی هرجا مردم در صحنه بوده‌اند نظام توانسته با بیشترین بازدهی مسائل و مشکلات را پشت سر بگذارد.

 

در پایان این مراسم از قضات برگزیده شورای حل اختلاف استان با اعطای لوح یادبود تقدیر به عمل آمد.

 

کد خبر 617610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha