«روبی و جوجه‌ها» در دو بخش ملی و بین‌المللی جشنواره پویانمایی تهران برگزیده شد

خبرگزاری شبستان: یک قسمت از سریال انیمیشنی «روبی و جوجه‌ها» با عنوان «خروس خون» به کارگردانی بابک و بهنود نکویی در دو بخش ملی و بین‌المللی دهمین جشنواره پویانمایی تهران برگزیده شد. 

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی استودیو گنبدکبود، انیمیشن «خروس خون» به انتخاب هیات داوران، از میان 18 اثر در بخش بین‌الملل دهمین جشنواره پویانمایی تهران رتبه اول را از آن خود کرد و نیز تندیس طلایی بهترین اثر تلویزیونی به دست آورد.

این انیمیشن که بخشی از سریال انیمیشنی «روبی و جوجه‌ها» است، در استودیو گنبدکبود به سفارش مرکز پویانمایی صبا تولید شده و در ایام نوروز هفت قسمت از آن در تلویزیون به نمایش در می‌آید.

گفتنی است در بخش بین‌الملل دهمین جشنواره پویانمایی تهران انیمیشن‌هایی از کشورهای مختلف از جمله سوئیس، فرانسه، آمریکا، آلمان، هلند، اسپانیا، بزریل، روسیه و انگلیس و نیز دو انیمیشن برنده اسکار دانشجویی سال 2015، دو انیمیشن نامزد اسکار 2015 و سه فیلم نامزد بهترین انیمیشن کوتاه سال 2016 حضور داشتند.    

«خروس خون» کشمکش‌های روباه و خروسی را به نمایش می‌گذارد که در همسایگی هم زندگی می‌کنند و روباه تحمل سحرخیزی و نشاط خروس را ندارد و برایش دسیسه چنینی می‌کند.

جشنواره بین‌المللی پویانمایی (انیمیشن) تهران معتبرترین جشنواره انیمیشنی ایران است که از سال 1377 به صورت دوسالانه توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود و اختتامیه دهمین دوره از این جشنواره  پنجشنبه 19 اسفند در سالن بهنام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد. 

این دوره از جشنواره نیز به دبیری محود کریمی صارمی برگزار شد و آثار شرکت کننده در دو بخش ملی و بین المللی از 15 اسفند  در 37 سینما و مرکزکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور به نمایش در آمدند. 

کد خبر 616107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha