دانشجوی ایرانی رشته تئاتر در آمریکا اعتصاب غذا کرد

خبرگزاری شبستان: فاطمه مدنی، دانشجوی هرمزگانی که در آمریکا مشغول گذراندن دوره دکترای خود است، در اعتراض به سیاست‌های اخیر دولت آمریکا و انفعال دانشگاه خود نسبت به حقوق دانشجویان خارجی مسلمانان، دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از یک فعال رسانه ای تئاتر، فاطمه مدنی که ششمین روز از اعتصاب غذای خود در واکنش به سیاست‌های اخیر دولت آمریکا را پشت سر می‌گذارد، درخواست‌ اساتید خود را جهت شکستن اعتصاب غذا نپذیرفته است. وی، به جهان نژادپرست امروز معترض است. او به کسی که جهان را می‌خواهد از راه توییتر اداره بکند، معترض است. او که دختر کرانه‌های خلیج فارس است، رنج مردم دیارش و عواقب جنگ را از خاطر نبرده.

 

فاطمه مدنی بارانی، دانشجوی هرمزگانی در دانشگاه ایالتی آریزونای آمریکا گفت: منتظر بیانیه ی عذرخواهی دانشگاه از دانشجوهای ایرانی (فاطمه مدنی ـ محیا رضوی) و دانشجویان آمریکای لاتین و دانشجویان سیاه‌پوست به دلیل رفتارهای نژادپرستانه هستم.

 

وی که دانشجوی بورسیه ی دانشکده ی فیلم و تئاتر دانشگاه آریزوناست، در ششمین روز اعتصاب غذای خود، افزود: قرار بود 19 ژانویه برای تحقیق علمی پژوهشی و دیدن خواهر بیمارم برای چند روز از آمریکا خارج بشوم اما سیاست‌های ترامپ تمام برنامه‌هایم را به هم ریخته و دانشگاه نیز نه تنها کوچک‌ترین همکاری ندارد، بلکه در برابر دانشجویی که بورسیه کرده، سلب مسولیت می‌کند.

 

مدنی گفت: به دانشگاه اعلام کرده‌ام مدرک علمی آمریکایی را که با تحقیر همراه باشد نمی‌خواهم و حاضرم تمام پول بورسیه را پس داده و به ایران برگردم اما به دلیل وضعیت تحصیلی عالی که دارم با ترک تحصیل من هم موافقت نمی‌کنند.

 

وی که اولین برگزارکننده رشته ی تئاتر خاورمیانه در دانشگاه آریزوناست،گفت: اعتصاب غذای خود را به مدت 30 روز ادامه خواهد داد و پس از آن نیز با خود عهد کردم برای رهایی مردم از شر ترامپ 30 روز روزه بگیرم!

 

مدنی درخواست‌های اساتید خود جهت شکستن اعتصاب غذا را نپذیرفته و اکنون جانش در معرض خطر جدی و نیازمند رسیدگی‌های پزشکی فوری است. این دانشجوی هرمزگانی در نوشته‌ها و اظهاراتش اعلام کرده به جهان نژادپرست امروز و ترامپ که می‌خواهد جهان را با توییتر اداره کند معترض است.

 

فاطمه مدنی متولد ۱۳۶۱ در جزیره ی هرمز و دارای لیسانس ادبیات انگلیسی و فوق‌لیسانس ادبیات نمایشی دانشگاه تهران است. از او ترجمه ی دو نمایشنامه ی «دیوارها» و «آنتیگونه ی خشمگین» توسط نشر افراز در ایران به چاپ رسیده است.

کد خبر 614839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha