مانور بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط در رودبار جنوب برگزار شد

خبرگزاری شبستان: مانور بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط ظهر امروز ( ۱۵ اسفند ) با حضور امام جمعه و فرماندار رودبار جنوب، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، روسای شبکه بهداشت شهرستان های جنوب کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، مانور بسیج سلامت نوروزی بهداشت محیط  ظهر امروز ( 15 اسفند ) با حضور امام جمعه و فرماندار رودبار جنوب، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، روسای شبکه بهداشت شهرستان های جنوب کرمان و تعدادی از کارشناسان در شهرستان رودبار برگزار شد.

 

مسعود مطهری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در این آیین گفت: 51 نیرو در قالب 16 تیم در راستای حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی فعالیت دارند.

 

وی افزود: در اجرای این طرح، پیشگیری از بروز اپیدمی های منتقله از آب و غذا، نظارت و بازرسی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی از جمله فروشگاه ها، اماکن اقامتی - تفریحی، اماکن مسیر  راهی و سرویس های بهداشتی در سطح شهر و در کنار جاده های جنوب کرمان از دیگر برنامه هایی است که در دستور کار قرار دارد.

 

مطهری با اشاره به اهمیت موضوع و ضرورت افزایش نظارت های بهداشتی در منطقه عنوان داشت: برنامه بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند سال جاری تا نیمه فروردین سال 96 به صورت شبانه روزی از ساعت 8 صبح لغایت 20 شب در کلیه روزهای اداری و تعطیل برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه هدف کلی مانور را حفظ و ارتقای سطح سلامت شهروندان و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات ذکر و تصریح کرد: با این حرکت بسیجی می توانیم اهداف سلامت را با دقت بیشتری عملی کنیم.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به اقدامات قابل توجه انجام شده در حوزه های بهداشت و درمانی در جنوب کرمان در زمینه اجرای طرح تحول سلامت، ابراز داشت: سال 96 پرکارترین سال وزارت بهداشت در حوزه بهداشتی است.

 

وی با اشاره به اینکه باید آموزش و تکریم مردم در حوزه بهداشت در اولویت باشد، بیان داشت: در این راستا نیروهای بهداشت باید جدی و صبور کار کنند و مانند همیشه خدمت به مردم منطقه را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

مطهری اظهار داشت: در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی با سامانه ارتباطات و رسیدگی به شکایات مردمی 190کشوری تماس گرفته و مورد را اعلام کنند.

کد خبر 614824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha