لزوم ورود پر رنگ به عرصه مد و لباس به سبک ایرانی اسلامی

خبرگزاری شبستان:مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی برلزوم ورود پر رنگ به عرصه مد و لباس به سبک ایرانی و اسلامی و متناسب با فرهنگ بومی کشورمان تاکید کرد.

زهرا فرجی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی در حاشیه برپایی سومین جشنواره استانی و سی ونهمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: بسیاری از طرح ها و مدل های زیبای ایرانی اسلامی توسط هنرمندان بومی تهیه می شود ولی به دلیل عدم اطلاع رسانی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

 

 

این مقام مسئول افزود: جشنواره های مد و لباس در برآورده کردن نیازها و سلیقه های مختلف در عین حفظ اصل پوشیدگی بسیار موفق بوده است ولی در عین حالی غفلت هایی نیز وجود داشته است که این غفلت‌ها در حوزه پوشش بانوان با توجه به در نظر گرفتن سلائق متنوع در طراحی پوشش و لباس زنان سبب گرایش جوانان و مردم به سمت مدل‌ها و مد غربی شده است.

 

 

فرجی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور و تبدیل آن‌ها به هم‌افزایی از اثرات مثبت جشنواره مد و لباس است؛ تولیدکننده ها در بسیاری از موارد می توانند خود نیاز و سلیقه جامعه را خلق کنند و عرضه کالا را بر اساس ذائقه روند تولید ایجاد کنند.

 

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی با بیان اینکه پوشش علاوه بر پوشاندن بدن زینت و هویت اوست و می‌تواند نشان‌دهنده سر درون، استقلال و خودباوری او باشد گفت: برپایی این جشنواره می‌تواند در حوزه مد و پوشش اسلامی ایرانی اثرگذار باشد.

 

 

وی تصریح کرد: مصرف‌کنندگان، تولیدکنندگان، طراحان و عرضه‌کنندگان باید به صورت یک مجموعه دیده شوند تا بتوان گام‌های موثری در زمینه های دانش‌بنیان کردن مدو لباس، تجاری‌سازی، ارائه الگو برداشته شود.

 

 

سومین جشنواره استانی و سی ونهمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی با 68 اثر منتخب در این حوزه در فرهنگسرای آیینه اراک از 15 تا 19اسفندماه سال جاری دایر است.

 

 

کد خبر 614806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha