فرزندان ایثارگران با پرداخت ۵ میلیون تومان، مشمول دریافت کارت معافیت نظام وظیفه می شوند

خبرگزاری شبستان:نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند فرزندان ایثارگران باپرداخت ۵ میلیون تومان، مشمول دریافت کارت معافیت نظام وظیفه شود.

 به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، نمایندگان مجلس  شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۵ اسفند) و در بررسی لایحه بودجه ۹۶ در بندهای ارجاعی به کمیسیون تلفیق مصوب کردند، فرزندان ایثارگران مشمول ماده(45) قانون خدمت وظیفه عمومی مشروط به عدم غیبت آنها و نیز انجام خدمت وظیفه عمومی پدر ایثارگر آنان با هر مقطع تحصیلی، مشمول ردیف اول جدول با اعمال پنجاه درصد(50%) تخفیف می‌شوند.

این جدول مربوط به میزان جریمه مشمولان پایه برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه است که میزان جریمه در ردیف اول آن 10 میلیون تومان مشخص شده که با این مصوبه و اعمال 50 درصد تخفیف، فرزندان ایثارگران مشمول این ماده با پرداخت 5 میلیون تومان می توانند کارت معافیت دریافت کنند.

 همچنین نمایندگان   بند الحاقی 2 تبصره 8 را نیز حذف کردند

 این بند مربوط به دادن مجوز به وزارتخانه‌های نیرو و نفت برای واگذاری انشعاب موقت به واحدهای مسکونی احداثی فاقد پروانه ساختمانی در محدوده شهر و بافت روستا و واحدهای مسکونی احداث حریم شهر و روستا بود که تا پایان شهریور 95 احداث شده بودند.

همچنین نمایندگان با نظر کمیسیون تلفیق درباره حذف بند الحاقی 3 تبصره 17 موافقت کردند که این بند دررابطه با در اختیار قرار دادن وجوهی به سازمان بهزیستی جهت کمک به تامین مسکن خانوارهای با حداقل دو عضو معلول فاقد مسکن، تحت پوشش و خرید وسایل کمک توانبخشی بود.

وکلای ملت دربند (ح) تبصره 6  این لایحه بودجه مصوب کردند سازمان امور مالیاتی می‌تواند مالیات بر ارزش افزوده گروه‌هایی از مودیان مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوع بند (ب)‌ این تبصره را با اعمال ضریب ارزش افزوده فعالیت آن بخش تعیین کند. مقررات این بند در خصوص دوره‌هایی که مالیات آن قطعی نشده است، جاری خواهد بود. ضریب ارزش افزوده هر فعالیت با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد.

 

کد خبر 614714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha