۱۵۰۰ دانشجوی خراسان جنوبی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند

خبرگزاری شبستان: مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی از اعزام ۱۵۰۰ دانشجو به اردوی راهیان نور خبر داد و گفت: ۷۰ درصد دانشجویان اعزامی به این اردوها را بانوان تشکیل می دهد.

علی قاسمی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند اظهار داشت: سومین مرحله اعزام دانشجویان خراسان جنوبی به اردوی راهیان نور از ۱۳ اسفند آغاز شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در این مرحله ۱۳۰۰ دانشجو از دانشگاههای مختلف خراسان جنوبی به مناطق عملیاتی جنوب کشور «استان خوزستان» اعزام می شوند، افزود: دانشجویان در این سفر هفت روزه از یادمان های مختلف عملیاتی بازدید خواهند کرد.

 

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با بیان اینکه دانشجویان خراسان جنوبی در تابستان و بهمن ماه امسال نیز به اردوی راهیان نور غرب اعزام شده بودند، گفت: در این مرحله دانشجویان از اماکن زیارتی و تاریخی در شهرهای مختلف مسیر راه (مشهد- قم- اصفهان- شیراز و طبس) زیارت و بازدید می کنند.

 

وی در خصوص هزینه های اعزام دانشجویان به این اردوها تصریح کرد: بین ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان از هزینه های این سفر توسط دانشجویان پرداخت می شود و مابقی با همکاری بسیج،‌ سپاه و دانشگاهها تامین می شود.

 

قاسمی با بیان اینکه در هر کاروان یک روحانی و یک روای حضور دارد، یادآور شد: ۷۰ درصد از افرادی که امسال به اردوی راهیان نور از سوی دانشگاهها اعزام شده اند را بانوان و مابقی را دانشجویان پسر تشکیل می دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: تمامی تمهیدات لازم در زمینه های پشتیبانی و امنیت برای اعزام دانشجویان اندیشیده شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری این اردوها انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسل چهارم انقلاب است، گفت: تمامی دانشجویان قبل از سال نو به استان باز می گردند.

کد خبر 614697

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha