تربیت قاریان و حافظان از خروجی های کانون های مساجد در زندان است

خبرگزاری شبستان:مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی گفت: کانون های مساجد زندان های استان خروجی های بسیار شاخصی از جمله تربیت قاریان و حافظان قرآن دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، حجت الاسلام ذوالفقاری مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی امروز(15اسفند) در دیدار با مدیرکل زندان های استان مرکزی گفت: ايمان وتقوی دو مؤلفه بسيار مهم براي پرهيز از خطا و ايجاد زندگي سالم است از اینرو تقويت باورهای اعتقادي در بين اين گروه ضروري واز بروز زمينه هاي تكرار جرم وبزه خواهد كاست.

 

 

وی با بیان اینکه هم اکنون دو کانون شهید کچویی و شهید مطهری در زندان اراک تاسیس شده که  با مسئولان دلسوز و سخت کوش مشغول به فعالیت هستند و با تجربه موفق این دو کانون امید است در زندان های سایر شهرستان های استان نیز کانون های فرهنگی هنری تاسیس شود.

 

 

حجت الاسلام ذوالفقاری ادامه داد: باید با برنامه ریزی های شایسته و در خور استفاده زندانیان بر نیاز های فرهنگی آنان توجه روز افزون شود و با ارائه برنامه های مفید فرهنگی و مذهبی برای هموطنانی که در زندان ها بسر می برد در راستای رشد فرهنگی و مذهبی آنان تلاش داشته باشیم.

 

 

علی عباس فلاحتی مدیرکل زندان های استان مرکزی در این دیدار گفت: اساس کار فرهنگی در زندان بر مبنای قرآن کریم است که مهمترین و محکمترین کتاب هدایت انسان ها است.

 

 

وی  با اشاره به اینکه کانون فرهنگی هنری در مسجد زندان توانسته اند در مسیر اشاعه فرهنگ اسلامی و مذهبی پیشگام باشند و امید است تاسیس کانون های بیشتر در همه زندان ها گام دیگری برای پیشبرد اهداف عالی نظام و کاهش دغدغه های مقام معظم رهبری باشند.

 

 

این مقام مسئول اظهار کرد: وقتی می بینیم که در زندان حافظ قرآنی تربیت می شود بر داشتن فرهنگ زیبای اسلامی بر خود می بالیم و با تمام تلاش برای رشد این فرهنگ از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

 

 

فلاحتی افزود: وظيفه داريم زمینه حضور پر رنگ مددجويان را در مساجد وحسينه هاي زندانها فراهم کنیم و برای تقویت روحیه دینی و مذهبی زندانیان لازم است برنامه هاي ويژه در فضاي معنوي مساجد و نمازخانه ها تقويت شود.

 

 

مدیرکل زندان های استان مرکزی گفت: خیلی از زندانیان بر اثر یک لحظه غفلت یا یک اشتباه کوچک گرفتار شده اند در حالیکه دل های پاک و آماده ای برای حضور در مراسم معنوی دارند و کانون های مساجد با یک کار فرهنگی و با برنامه ریزی خوب تلاشی برای پذیرش قلوب این افراد انجام داده است.

 

 

کد خبر 614693

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha