ثبت‌نام ۸۷ نامزد در انتخابات میان‌ دوره‌ای مجلس مراغه و اهر

خبرگزاری شبستان: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از نام نویسی ۸۷ نفر برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه مراغه - عجب شیر و اهر - هریس تا آخرین روز ثبت نام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از تبریز و به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، سعید شبستری رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۵۱ نفر در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر ثبت نام کرده اند که ۴۳ نفر از آن ها از طریق فرمانداری و هشت نفر نیز از ستاد انتخابات کشور نام نویسی کرده اند.

 

وی اظهار کرد: ۳۶ نفر نیز در حوزه انتخابیه اهر و هریس ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۱ فر از طریق فرمانداری و پنج نفر نیز از ستاد انتخابات کشور نام نویسی کرده اند.

 

شبستری گفت: نام نویسی از داوطلبان انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای این حوزه های انتخابیه از ۸ اسفند آغاز و تا پایان وقت امروز ادامه دارد.

 

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: بررسی صلاحیت کاندیداها از فردا به مدت ۱۰ روز در هیات های اجرایی شهرستان ها آغاز و همچنین استعلام از مراجع چهارگانه نیز انجام می شود که پاسخ هر استعلام حداکثر ظرف پنج روز دریافت می شود.

 

وی یادآور شد: در تاریخ ۲۵ اسفند ماه مراتب رد صلاحیت کاندیداها به خودشان اعلام می شود و کاندیداها چهار روز مهلت شکایت به هیات نظارت دارند.

 

شبستری در خصوص نقش احزاب و تشکل های سیاسی در انتخابات نیز گفت: افزایش احزاب و تشکل های قانونی باعث می شود مردم راحت تر کاندیداهای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

وی افزود: تعداد احزاب قانونی در آذربایجان شرقی در سه سال گذشته از ۲۶ حزب به ۳۶ حزب شناسنامه دار افزایش یافته است.

 

رئیس ستاد انتخابات اذربایجان شرقی اظهار کرد: با توجه به رویه انتخابات های گذشته، لیستی که از طرف تشکل ها و جناح های قانونمند ارائه می شود در رای مردم تاثیرگذار تر است.

 

وی با اشاره به اینکه در شهرهای بزرگ مردم بیشتر به لیست رای می دهند، ادامه داد: نتایج حاصل از انتخابات گذشته در شهر تبریز نشان داد که مردم به لیست رای دادند و در انتخابات پیش رو نیز استقبال از کاندیداهای لیستی بیشتر از گذشته خواهد بود.

 

شبستری همچنین در خصوص فعالیت کاندیداهای انتخابات در فضای مجازی گفت: کانال ها و شبکه های اجتماعی در عین حال که فرصت است می تواند تهدید نیز باشد.

 

وی تاکید کرد: توصیه ما به کاربران این است که از تخریب افراد و جناح ها پرهیز کنند، امروز نیاز کشور وحدت نیروهای داخلی و جناح های مختلف است.

 

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: دولت خدمتگزار برای رفاه، سلامت، آسایش و امنیت مردم تلاش می کند و نزدیکی گروه ها و جناح ها باعث تقویت نظام می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: عدم وحدت احزاب و جناح ها برای نظام خطرناک است، مردم ایران در سخت ترین شرایط ثابت کردند که پای نظام ایستاده اند و گروه ها و احزاب نیز باید در کنار هم زیر پرچم اسلام و ولایت در راستای اعتلای نظام فعالیت کنند.

 

شبستری با اشاره به برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی در ۲۹ اردیبهشت ادامه داد: تفاوت این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی با دوره های قبلی این است که داوطلبان باید گواهی عدم سوء پیشینه که سه ماه از مدت آن نگذشته باشد را علاوه بر سایر مدارک ارایه دهند.

کد خبر 614639

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha